Poslední návrat Murrayové přichází v době, kdy se kvalifikuje do semifinále Qatar Open

Bývalá světová tenisová jednička Andy Murray ve čtvrtek předvedla další drsné střetnutí, aby porazila Francouze Alexandra Muellera a dostala se do semifinále Qatar Open.

Murray bojoval s horkem, když prohrál první set 6-4 s Mullerem, ale poté předvedl působivý výkon a utěsnil další dva sety 6-1 6-2.

Pětatřicetiletý Skot, kterého přibrzdila operace obou kyčlí, se musí potýkat s velmocí ATP Tour Jerrym Lischkou (21), který také bojoval ze setu a porazil Rusa Andrey Rubleva První sešit.

Murray měl v Dauhá těžké časy, dvakrát vyhrál, ale letos je to divoká karta.

A v pondělí ušetřil tři mečboly, než vyhrál v tiebreaku poslední sady proti Italovi Lorenzovi Sonegovi.

Ve druhém kole byl Murray jen dva body od porážky v rozhodující sadě, než se vrátil a porazil Alexandra Zvereva 7-6 (7/5), 2-6, 7-5.

Proti Mullerovi Murray vyhrál první zápas, aniž by vzdal bodu a prolomil první podání svého 26letého soupeře, poté prohrál dva zápasy po sobě a poslal francouzského hráče do prvního setu za 54 minut.

Murray vyhrál druhý set za méně než 30 minut a třetí za sotva 40 minut, protože se dostal do svého prvního semifinále od Stuttgartu loni v červnu.

Ve veteránově podání a sebevědomí došlo k obrovskému zlepšení, zatímco Mueller se rozpadl.

Čech Lichka dosáhl největšího vítězství své kariéry, když porazil světovou pětku Rubleva 4-6, 6-4, 6-3.

„Poslední dva měsíce byly pro mě opravdu skvělé,“ řekl Lischka, který se v lednu dostal i do čtvrtfinále Australian Open. Jeho výkon ho vynesl až na 52. místo ve světovém žebříčku.

Rublev, vítěz z Dauhá 2020, vypadl ve svém úvodním zápase na svých čtyřech předchozích turnajích.

Lechka řekl, že počkal, až uvidí taktiku svého soupeře, než zrychlí hru. Je uznáván jako jeden z nejtvrdších útočníků na turné.

READ  4 štědrá evropská fotbalová stipendia pro mezinárodní studenty

„Chtěl jsem jen podávat nebezpečněji a rychleji ve druhém a hlavně třetím setu,“ řekl Lechka.