Oliver Konig zajišťuje jízdu Orelac Kawasaki

Devatenáctiletý Konig debutoval na WSBK v loňském finále sezóny Mandalika na palubě Pedercini Kawasaki ZX-10RR, čímž postoupil přímo ze základní třídy World Supersport 300.

Víkend neproběhl hladce pro Koniga, který vypadl z úvodního závodu a poté se pro zranění nemohl zúčastnit druhého závodu.

V roce 2022 se Konig poprvé zúčastní celé sezóny na palubě Orelac’s solo ZX-10RR, kde nahradí Isaaca Vinalese. Od Ondřeje Ježka v roce 2018 bude prvním českým závodníkem WSBK na plný úvazek.

Šéf týmu Orelac Jose Calero řekl: „V posledních letech se náš tým stal platformou pro mladé mezinárodní talenty a Oliver je jedním z nich.

„Máme absolutní důvěru v jeho kvalitu, jeho obětavost a odhodlání a budeme pracovat na tom, abychom zajistili, že získá zkušenosti a jeho trénink bude v každém závodě pevnější. Bude nejmladším jezdcem na startovním roštu. aby otevřel oči a poslouchal. Také se musí bavit.“

Čtěte také:

Konig, kterému bude v březnu 20 let, poděkoval týmu za „za to, že mi dal příležitost, na kterou nikdy nezapomenu, řadí mě mezi nejlepší na světě, kde se toho hodně naučím“.

Dodal: „Jose Calero a Orelac Racing silně sázejí na mladé lidi a nabízejí jim jedinečnou příležitost a za to si zaslouží naše uznání. Od této chvíle budu tvrdě pracovat na dosažení svých cílů.“

Oznámení Orelacu ponechává pouze satelitnímu týmu Pedercinimu, aby potvrdil své plány na sezónu 2022 mezi týmy Kawasaki.

Začátkem tohoto měsíce vyšlo najevo, že šampion WSBK 2013 Tom Sykes by se mohl nakonec připojit k již potvrzenému Loris Cressonovi v Pedercini.

READ  Poslanci vyzývají k přijetí opatření v případě střetu zájmů s českým premiérem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *