Hubert Hurkacz porazil Andrey Rublev v Šanghaji, Jessica Pegula vyhrála Korea Open, Leila Fernandez vyhrála v Hong Kongu

Hubert Hurkacz ohromil Andrey Rublev a získal titul Shanghai Masters vítězstvím 6-3, 3-6, 7-6(8).

Polský hráč se po napínavém třetím setu dostal do vedení, aby vyhrál v Číně, když ve finále porazil prvního hráče mezi 20 nejlepšími hráči turnaje.

Světová sedmnáctka prolomila Rublevovo podání v šesté hře při třetí příležitosti, dostala se do vedení 4:2 a otočila dynamiku prvního setu ve svůj prospěch.

Při svém druhém setbolu za stavu 30 vedl 1:0, takže Rublev musel reagovat.

Rusovi se to povedlo, prolomil Hurkaczovo podání ve druhém gemu, než získal rozhodující držení a dostal se do vedení 3:0.

Rublev srovnal celkové skóre v devátém zápase pohodlným chytáním, smazal manko a posunul zápas do třetího rozhodnutí.

Ani jeden z hráčů se v úvodních výměnách třetího setu nepohnul, Rublev si skvěle počínal, aby se v desáté hře na podání vyhnul mečbolu.

Začal tie-break a poté, co Rublev nedokázal proměnit svůj první mečbol, Hurkacz se prosadil ve svém čtvrtém mečbolu a vyhrál 10-8 a pečetil památné vítězství.

„Byla to taková bitva,“ řekl Hurkacz. „Zejména emocionálně. Měl jsem zápasový bod a Andre měl skvělé podání a pak on zápasový bod a pak jsem měl nějaké mečboly. Bylo to tam a zpět a byl to velmi těžký zápas.“

„Andre zahrál několik skvělých úderů. Snažil jsem se bránit. Byl to jeden z těch zápasů a pořád jsem si věřil a jsem velmi šťastný, jak jsem to nakonec zvládl.“

„Je to velký turnaj a velká tradice. Je to obrovská událost a teď jsem opravdu šťastný.“

Pegula pluje za Yuanem

Jessica Pegula překonala Yuan Yu a získala svůj třetí letošní titul na Korea Open s výhrou 6-2, 6-3.

Nejlepší nasazený hráč turnaje předvedl silnou show, aby vyhrál zápas za necelou hodinu a půl proti Číňanům v Soulu.

Tempo se změnilo ve prospěch Američanky v páté hře poté, co při třetí příležitosti prolomila Ueovo podání, aby se dostala do vedení 3:2 a vysloužila si dvojnásobný brejk, aby si udržela podání v zápase.

Po prvním odběru krve to udělala a ujala se vedení 1:0 na svůj první setbol, ​​když do konce zápasu zbývalo pouhých 34 minut.

Zdálo se, že nápis je na zdi pro Llullovou poté, co na začátku druhého setu odevzdala podání, než Pegula prolomila svůj double a ujala se vedení 3:0.

Yue odpověděla lapačem zad, čímž rozptýlila veškeré obavy, které mohla mít z toho, že bude upečená, protože oba hráči začali ve hře na podání ukazovat slabiny.

Pegula a Yue znovu přerušili podání, aby skóre nechali na 4:2, než světová čtyřka znovu porazila Číňanku a získala titul.

Po svém vítězství řekla: „Jsem vlastně napůl Korejka. Omlouvám se, že nemluvím. Ale miluji korejské grilování a kimchi.“

„Moje máma je Korejka a byla odsud adoptována. Je opravdu výjimečné, že zde mohu vyhrát. To může říct málokdo.“

„V posledních několika letech, kdy moje hodnocení stoupalo, jsem od vás, fanoušků, rozhodně cítil velkou podporu, mnohem větší, než jsem čekal, když jsem se sem před pěti lety vrátil.

„Je to opravdu výjimečné, takže vám děkuji, že jste přišli, a doufám, že se příští rok vrátíte a podpoříte mě a dívky.“

Fernandes vítězí v Hong Kongu

Leila Fernandez vyhrála Hong Kong Open vítězstvím 3-6, 6-4, 6-4 nad Kateřinou Siniakovou a získala svůj první asijský titul.

21letá hráčka prokázala pozoruhodnou odolnost, aby se odrazila od prohry s Českou republikou a pomohla zvrátit neuspokojivý nedávný běh v minulost, když na třech z posledních čtyř turnajů nevyhrála ani jeden zápas.

Siniaková ve třetím gemu prolomila podání a ujala se vedení 2:1 a udělala to znovu, aby vedla 1:0 na svůj první setbol.

Kanadská hráčka se ale působivě zvedla a na začátku druhé sady prolomila podání soupeřky a vedla 3:0.

Siniaková prolomila podání a snížila náskok na 4:2, před epickým osmým zápasem Kanaďanka promarnila šest brejkbolů a vedla 5:3.

Prokázala velké odhodlání vyrovnat skóre na bod 1 a nachystala věci dlouho před třetím a posledním setem.

Siniaková se v první polovině třetího setu pevně držela, poté nejprve podlehla silnému returnu od Fernandezové poté, co získala čtvrtou šanci prolomit podání.

Zápas byl velmi vyrovnaný, když Fernandezová neudržela podání ve dvou po sobě jdoucích hrách, takže skóre zůstalo na 4-4, ale okamžitě se prolomila a měla šanci podávat na turnaj.

Získala titul při druhém setu a zápas uzavřela po 2 hodinách a 39 minutách hry.

Streamujte živě nejlepší tenisové události, včetně Australian Open 2024 Discover+aplikaci Eurosport a na webu EUROSPORT.com