Tito měkkýši oddělují hlavy a vytvářejí zcela nové tělo

Tato fotografie ukazuje hlavu a tělo Alicie srov. Slug marginata po jednom dni odloučení.

Sayaka Mito

Většina zvířat nemůže ztratit svá těla a jsou stále naživu V Sacoglossanu existují dva druhy mořských slimáků, které nejsou většinou zvířaty. Tým vědců si všiml, že mořští měkkýši jim oddělili hlavy a poté zcela překonfigurovali svá těla srdcem a dalšími vnitřními orgány. Akt zbavení části těla se nazývá pitva. to je Co ještěrky dělají, když ztratí ocas Pro sebezáchovu.

Pokles celého těla je dramatičtější než ztráta ocasu. „Mysleli jsme si, že brzy zemře bez srdce a dalších důležitých orgánů, ale znovu jsme byli překvapeni, když jsme zjistili, že omlazuje celé tělo,“ Sayaka Mito Z ženské univerzity Nara v Japonsku uvedla v pondělí v tiskové zprávě. Meto je hlavním autorem A. Studie mořských měkkýšů publikovaná v Cell Press Current Biology.

Odříznuté hlavy mořských slimáků se krmily během několika hodin.

Sayaka Mito

Obnovitelnými mořskými měkkýši byli mladší jedinci. Trvalo asi týden, než se srdce znovu rozrostlo a během tří týdnů plně obnovilo svá těla. Vědci naznačují, že mohou existovat „kmenové buňky“, které oddělují krk a umožňují opětovný růst.

Hlavy mladších mořských slimáků se mohly pohybovat a živit se řasami krátce po oddělení, což se zdálo být klíčem k jejich přežití. Hlavy starověkých slimáků se nekrmily.

Neobvyklá zvířata jsou vodítkem rostlin. „Dotyční mořští měkkýši byli opravdu jedineční v tom, že obsahovali chloroplasty z řas, které je konzumují v těle, což je zvyk známý jako loupež,“ řekl Cell-Press. „Dává zvířatům schopnost zásobovat svá těla fotosyntézou.“

Schopnost opětovného růstu těla není neslýchaná. Některé druhy medúz se mohou regenerovat Po zranění. Samo-dekapitační část operace mořských slimáků však přispívá k nejednoznačnosti. Vědci naznačují, že postup může být způsob, jak se zbavit vnitřních parazitů, ale motiv je nejasný.

Tento úžasný proces regenerace těla již dává vědcům nápady pro další studium. „Vzhledem k tomu, že tibiální tělo je často aktivní několik měsíců, můžeme být schopni studovat mechanismus a funkce kleptoplastiky pomocí živých orgánů, tkání nebo dokonce buněk,“ řekl Mito.

READ  Neuroimagingová studie odhaluje souvislost mezi mozkovou reaktivitou a budoucím rizikem deprese u dospívajících

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *