Slyn zvítězil v anketě o nejlepší kraj pro život v České republice

Zapomeňte na hlavní město Prahu. Zapomeňte na Brno. Nejlepší oblast pro život v České republice je někde mezi.

Každoroční revize webu Místo k životu (Místo bydlení) Zlín udělal z kraje nejlepší region pro život. Tato studie porovnává 54 kritérií v osmi kategoriích s výsledky plánu.

Studie například zohledňuje kvalitu vzdělávání, zdravotnictví, infrastruktury a sociálních služeb a referendum více než 1200 respondentů po celé zemi.

Slin dosáhl v mnoha oblastech vyšší skóre, než by se dalo očekávat. Má nejnižší kriminalitu a nezaměstnanost, nejlepší univerzity, největší počet zubařů a lékařů na občana, nejkvalitnější sociální ústavy pro seniory a nejlepší ekologii.

Visocina skončila na druhém místě žebříčku. Má dostupné bydlení (nejnižší nájemné v zemi, nejlepší mzdu za bydlení, nejvyšší počet komunitních bytů), dobrou veřejnou dopravu, nejnižší nezaměstnanost a nejvyšší průměrnou délku života.

Třetí místo obsadil jihomoravský kraj. Kraj nabízí vysoké platy, kvalitní zdravotní a sociální služby a spoustu příležitostí k trávení volného času.

Účelem průzkumu je identifikovat regiony a regionální úřady, které správně obdržely, a poskytnout přehled nově vznikajících problémů, které je třeba dále zlepšit.

Oblasti, které si v dané kategorii vedou špatně – nemusí být spokojené s životním prostředím, zdravotní péčí, cestovním ruchem či sportem a volným časem, či čímkoli jiným, ale lze je využít jako podnět ke snaze a realizaci změn potřebných do budoucna.

Žebříček České republiky do roku 2021:
1. Kraj Slin
2. Visocina
3. Jižní Morava
4. Hradec Králové
5. Jižní Čechy
6. Plze பிராந்தியம் Region
7. Střední Čechy
8. Liberec
9. Olomouc
10. Moravskoslezsko
11. Pardubice
12. Karlovy Vary
13. Brock
14. Ústí Nát Labem

Facebook oznámení pro EU!
Pro zobrazení a vkládání komentářů na FB musíte být přihlášeni!

READ  Telekomunikační divize PPF českého miliardáře Kelnera zvažuje IPO pro Setin, Telecom News a ED Telecom

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *