Zaměstnavatelům společnosti, která vyhrála novou licenci Národní loterie, došlo ke zvýšení mezd o 40 % | Národní loterie

Vedoucím zaměstnancům české společnosti, která vyhrála další 10letou licenci na provozování Národní loterie, bylo navýšeno o téměř 40 % nad jejich práci rok předtím, než porazili úřadujícího lídra Camelota.

Alwyn odrazil tři uchazeče o právo spravovat národní loterii, počínaje rokem 2024, po líté bitvě s Camelotem, italským sisalem a mediálním magnátem Richardem Desmondem.

Rozhodnutí, které přijala Komise pro hazardní hry na začátku tohoto roku, znamená, že Camelot ztratí kontrolu nad loterií poprvé za téměř 30 let, dokud nebude znám výsledek právního sporu, který podal spolu s Desmondem.

Výroční zpráva Sazka Group, mateřské společnosti Allwyn, ukazuje, že vedoucí zaměstnanci dostali za svou práci v roce 2021 10,3 milionu liber.

Platy 11 členů představenstva a „klíčového managementu“ jsou o 39 % vyšší než 7,4 milionů GBP, které si rozdělili v předchozím roce.

Zvýšení mezd se týkalo roku, ve kterém se příjmy loterijní společnosti po poplatcích za hry zvýšily o 51 % na 1,8 miliardy eur (1,5 miliardy liber), přičemž zisk před zdaněním se více než zdvojnásobil na 578 milionů eur.

Výroční zpráva také uvádí výši plánované investice skupiny Sazka Group českého miliardáře Karla Komárka do Allwynu.

Sazka se zavázala poskytnout Allwyn pracovní kapitál ve výši 329 milionů liber na financování každodenních operací a také 70 milionů dolarů (57 milionů liber) na investice do kapitálových výdajů.

Peníze byly přislíbeny na „podporu přechodu, implementace a probíhajících operací“, pokud Alwyn porazí Camelot ve své čtvrté licenci National Lottery.

Allwyn vyhrál loterii poté, co najal řadu britských obchodních lídrů, aby podpořili jeho nabídku, včetně Sira Keitha Millse, známého vynálezem věrnostních programů Air Miles a Nectar Card, a také řízením úspěšné nabídky Londýna na pořádání olympijských her v roce 2012.

Připojil se k němu bývalý předseda Sainsbury Justin King, který spolupracoval s Millsem na dodávkách hraček a nyní je šéfem Allwyn UK.

Ani jeden z nich není zahrnut mezi vedoucí pracovníky a ředitele, kteří se podíleli na mzdovém ujednání ve výši 10,3 milionu liber, zveřejněném ve výroční zprávě Sazcy.

Přihlaste se k odběru prvního vydání, našeho bezplatného denního zpravodaje – každý všední den ráno v 7:00 GMT

Výroční zpráva také odmítla návrhy, že by Komaricovy obchodní zájmy mohly být ovlivněny sankcemi uvalenými na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu.

Komaric má ve své rodné České republice projekt skladování plynu s Kremlem ovládanou energetickou společností Gazprom, ale odsoudil Putinovo „barbarství“ a spolupracoval s pražskou vládou na plánu znárodnění tohoto aktiva.

Výroční zpráva Sazky uvedla, že nemá žádné operace v Rusku ani na Ukrajině a „nevystavuje subjekty ani osoby, na které se vztahují sankce“.

The Guardian oslovil Sazku, aby se ke mzdovému ujednání vyjádřila.

READ  King's Resort Boss Leon Tsoukernik vyhrává 740 000 EUR v Crazy Nosebleed PLO

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.