Odkud olej pochází? Protože to nejsou dinosauři

Odkud olej pochází?  Protože to nejsou dinosauři

Pravděpodobně vám někdy řekli, že ropa se vyrábí z dinosaurů, a mysleli jste si, že když jste na čerpací stanici, čerpáte rafinované dinosaury přímo do svého Volva. Ačkoli je tato víra rozšířená, není pravdivá. Ropa se nevyrábí z rozkládajících se těl starověkých dinosaurů.

„Z nějakého zvláštního důvodu utkvěla v myslích mnoha lidí myšlenka, že ropa pochází od dinosaurů,“ vysvětlil geolog Reidar Müller z univerzity v Oslu. Věda Norsko. „Ale ropa pochází z bilionů drobných řas a planktonu.“

V desítkách až stovkách milionů zemřely také řasy a plankton Před letyKlesla na dno moře, kde se nahromadila a byla pohřbena vrstvami a vrstvami usazenin. Nakonec po milionech let při vysokém tlaku a Málo kyslíku Prostředí má řasy a plankton.“Vařené„Změní se v ten lepkavý černý olej, kterého se my lidé nemůžeme nabažit navzdory hrozbě klimatické nouze. Odtud prosakuje nahoru, dokud nedosáhne skály, kterou nemůže projít, což vyžaduje, aby ji lidé vykopali.“ nahoru (nebo jiná přírodní katastrofa) a znovu jej upravit).

Zatímco mořští dinosauři – nebo A T rex Kdo zjistil, že jeho paže nejsou dobře uzpůsobené pro plavání – může se po smrti ocitnout na dně oceánu, je to tak To je nepravděpodobné Samy se přemění na ropu.

Částečně je to proto Bez kyslíku Životní prostředí je nezbytné pro přeměnu organických materiálů na ropu. Jakmile umřou, stanou se potravou pro menší vodní tvory, budou odděleni, dokud nedosáhnou kostí, dlouho předtím, než budou pohřbeni.

Nyní si vysvětlíme, proč, pokud dinosauři skutečně existovali, jejich kosti nejsou všude.

READ  Kontroverzní volby v USA v roce 2016 souvisí se zvýšeným rizikem srdečních chorob | Věda

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *