Bakterie mohou používat plastový odpad jako zdroj potravy a není to tak dobré, jak to zní: ScienceAlert

Bakterie mohou používat plastový odpad jako zdroj potravy a není to tak dobré, jak to zní: ScienceAlert

Znečištění plasty je každoročně mimo kontrolu, více než 8 milionů tun Ze syntetických polymerů vstupují do oceánu, některé z nich klesnout k zemiZpět k plážnebo sbírat v uvízlVelká část Není snadné to spočítat.

Všechny chybějící plasty jsou záhadou, ale někteří výzkumníci mají podezření, že za to částečně mohou hladoví mikrobi.

Experimenty v laboratoři nyní ukázaly, že typ mořských bakterií známý jako Rhodococcus ruberMůže se pomalu rozkládat a trávit plast, ze kterého je vyroben Polyethylen (PE).

používá se převážně v balení, Polyethylen je nejrozšířenějším plastem na světě a není jasné, zda Roper Na těchto vrzích ve volné přírodě nový výzkum potvrzuje, že jsou schopni minimálně toho.

Předchozí studie našel kmeny Roper Plavou v hustých buněčných membránách na mořském plastu. Navíc první hledání v roce 2006 navrhl jsem plast vespod Roper Hroutilo se rychleji než obvykle.

Nová studie potvrzuje, že tomu tak je.

„Je to poprvé, co jsme tímto způsobem prokázali, že bakterie skutečně tráví plasty na oxid uhličitý a další molekuly.“ říká Mikrobiální ekolog Maaike Goudriaan z Nizozemského královského institutu pro výzkum moří (NIOZ).

Pro simulaci přirozených způsobů, jak se plast rozkládá na hladině oceánu, Guderian a její kolegové vystavili své plastové vzorky ultrafialovému světlu a umístili je do umělé mořské vody.

„UV ošetření bylo nezbytné, protože už víme, že sluneční světlo částečně degraduje plast na kousky o velikosti kousnutí bakterií,“ říká. Vysvětlit Guderian.

Poté tým představil kmen Roper na scénu.

Měřením úrovní izotopu uhlíku uvolněného z degradujícího plastu zvaného uhlík-13 autoři odhadli, že polymery v jejich experimentech degradují rychlostí 1,2 % za rok.

Tým si nemůže být jistý, jak moc ultrafialová lampa degradovala plast ve srovnání s mikrobiální aktivitou, ale je jasné, že roli hrály bakterie. Bakteriální vzorky po experimentu ukázaly membrány mastných kyselin obohacené uhlíkem-13.

READ  Alarmující počet dětí nakažených virem HIV odolným vůči lékům – RT World News

Rychlost plastového rozpadu byla stanovena v současné studii velmi pomalý k úplnému vyřešení problému plastového znečištění v našich oceánech, ale poukazuje na to, kam se mohly poděly některé ztracené plasty naší planety.

„Naše údaje ukazují, že sluneční světlo může proto znehodnotit značné množství všech plovoucích plastů, které od 50. let 20. století zasypávají oceány,“ říká Mikrobioložka Annalisa Delre.

Mikrobi pak mohou vstoupit a strávit část slunečních zbytků.

Od roku 2013 to vědci dělají varoval Je možné, že mikrobům se daří na plastových náplastech v oceánu a tvoří umělý ekosystém, který se stal známým jako plastisféra.

Existují dokonce důkazy, které naznačují, že některá z těchto mikrobiálních komunit Přizpůsobí se Jíst různé druhy plastů.

Předchozí studie identifikovaly specifické bakterie a houby, na Zemi A v mořiVypadá to, že požírá plast. Ale zatímco tyto znalosti nám mohou pomoci lépe Recyklujte náš odpad Než skončí ve volné přírodě, jsou jeho další využití kontroverzní.

Někteří vědci navrhli střílet plastové ekvivalenty žvýkání na ohniska znečištění, jako je např Velká popelnice v Tichém oceánu.

ostatní Nejsem si jistý, zda je to dobrý nápad. inženýrské enzymy A bakterie Dekonstrukce plastů může znít jako skvělý způsob, jak zmizet náš odpad, ale někteří odborníci se obávají nezamýšlených vedlejších účinků na přírodní ekosystémy a potravinové sítě.

Koneckonců, rozbití plastu není nutně dobrá věc. Mikroplasty se čistí mnohem obtížněji než velké kusy a tyto malé zbytky mohou pronikat do potravních sítí. Například podavače filtrů mohou náhodně zachytit malé kousky plastu dříve, než to udělají mikrobi.

v studie V roce 2020 obsahoval každý vzorek mořských plodů testovaný na australském trhu mikroplasty.

Co to dělá se zdravím lidí nebo zvířat zcela neznámý.

READ  Jsou planety oční bulvy skutečná věc?

„Prevence je mnohem lepší než čištění.“ argumentuje Guderian.

„A to dokážeme jen my lidé.“

Studie byla zveřejněna v Bulletin o znečištění moře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *