Odhady klesají o potenciálním hospodářském růstu Jižní Koreje

Ratingová agentura Fitch odhadovala potenciální tempo růstu Jižní Koreje na 2,3%.


Ratingová agentura Fitch snížila odhad potenciálního růstu Jižní Koreje z 2,5 procenta na 2,3 procenta ve světle nepříznivých demografických údajů, včetně rychlého stárnutí.

V dnešní době agentury doma i v zahraničí postupně snižují své odhady potenciálního růstu Jižní Koreje. Například Bank of Korea je nyní jen něco málo přes 2 procenta.

Mezinárodní ratingová agentura uvedla jako další riziko pro jihokorejskou ekonomiku tempo růstu státního dluhu. „S rychlým stárnutím populace, které vede ke stále většímu tlaku na straně výdajů, může zvýšení státního dluhu ohrozit jeho finanční operace,“ uvedla a dodala: „Budoucí vývoj rizik bude záviset na tom, jak budou fiskální výdaje přispívat k potenciálnímu růstu a zvyšovat produktivitu. “

Pokud jde o poměr státního dluhu Jižní Koreje k HDP pro letošní a 2024, agentura změnila své odhady ze 47,8% na 47,1% a z 58% na 54%. Zároveň si udržela svrchovaný úvěrový rating a budoucí výhled pro Jižní Koreu na AA-, respektive stabilní. Hodnocení je v agentuře nejvyšší v Jižní Koreji a od září 2012 se nikdy nezměnilo. AA- je čtvrté nejvyšší v agentuře a v této skupině jsou v současné době Spojené království, Česká republika, Hongkong a Tchaj-wan.

READ  Češi drží sazby, když se pozornost přesouvá ke škrtům: důkaz rozhodnutí

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *