Vědci vyvíjejí jednoduchou vakcínu s potenciálem zastavit budoucí pandemie: ScienceAlert

Vědci vyvíjejí jednoduchou vakcínu s potenciálem zastavit budoucí pandemie: ScienceAlert

Rychlý vývoj vakcín, které chrání před koronavirem, byl pozoruhodným vědeckým úspěchem, který nás zachránil Miliony životů. Vakcíny se ukázaly jako velmi úspěšné při snižování počtu úmrtí a závažných onemocnění po infekci koronavirem.

Navzdory tomuto úspěchu byly dopady pandemie zničující a je zásadní zvážit, jak se chránit před budoucími pandemickými hrozbami.

Kromě SARS-CoV-2 (viru, který způsobuje COVID-19), jsou za smrtící virové epidemie zodpovědné dosud neznámé koronaviry. SARS (2003) a Dýchací syndrom na Středním východě (propuknutí v roce 2012 s probíhajícími případy). Mezitím se šíří několik cirkulujících netopýřích koronavirů Byl identifikován Protože je schopen infikovat lidi – což by mohlo způsobit budoucí ohniska.

Já a moji kolegové ano Nedávno shlédnutýU myší může jedna relativně jednoduchá vakcína chránit před řadou koronavirů – dokonce i před těmi, které dosud nebyly identifikovány. Toto je krok k dosažení našeho cíle, známého jako „proaktivní vakcinologie“, kde jsou vakcíny vyvíjeny proti pandemickým hrozbám dříve, než mohou infikovat lidi.

border-frame=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; zápis do schránky; šifrovaná média; gyroskop; obraz v obraze; sdílení webu“ Referrerpolicy=“strict-origin-when-cross-origin“allowfullscreen>

Tradiční vakcíny používají jediný antigen (část viru, která spouští imunitní odpověď), který obvykle chrání před tímto virem a samotným virem. Mají tendenci nechrání před různými známými viry nebo viry, které ještě nebyly objeveny.

v Předchozí hledáníUkázali jsme úspěch „mozaikových nanočástic“ při zvyšování imunitních reakcí na různé koronaviry. Tyto mozaikové nanočástice využívají typ technologie proteinového superglue, který nevratně spojuje dva různé proteiny dohromady.

Toto „superlepidlo“ se používá k ozdobení jedné nanočástice s více doménami vázajícími receptor – klíčovou součástí viru na spike proteinu – které pocházejí z různých virů. Vakcína se zaměřuje na podskupinu koronavirů nazývaných Sarbeviry, které zahrnují viry způsobující Covid a SARS a několik netopýřích virů, které mají schopnost infikovat lidi.

READ  Vesmírné kameny se srazí s Marsem a odhalí pohřbený led

Jak se virus vyvíjí, některé jeho části se mění, zatímco jiné zůstávají stejné. Naše vakcína obsahuje vývojově relevantní domény vázající receptory (RBD), takže jedna vakcína trénuje imunitní systém, aby reagoval na části viru, které zůstávají nezměněny.

To chrání před viry přítomnými ve vakcíně a, což je důležité, také chrání před příbuznými viry, které nejsou obsaženy ve vakcíně.

Navzdory tomuto úspěchu s mozaikovými nanočásticemi byla vakcína složitá, což ztěžovalo její produkci ve velkém měřítku.

Jednodušší vakcína

Ve spolupráci mezi univerzitami v Oxfordu, Cambridge a California Institute of Technology jsme nyní vyvinuli jednodušší vakcínu, která stále poskytuje tuto širokou ochranu. Dosáhli jsme toho genetickým spojením RBD ze čtyř různých Sarbevirů za vzniku jediného proteinu, který nazýváme „tetramer“. Potom použijeme typ proteinového lepidla k připojení těchto tetramerů k „proteinové nanokaži“ k výrobě vakcíny.

Když byly myši imunizovány těmito nanocage vakcínami, produkovaly protilátky, které neutralizovaly řadu Sarbevirů, včetně Sarbevirů, které nejsou přítomny ve vakcíně. To demonstruje potenciál ochrany proti příbuzným virům, které nemusely být objeveny v době výroby vakcíny.

V kombinaci s tímto zjednodušeným výrobním a montážním procesem naše nová vakcína vyvolala imunitní reakce u myší, které se přinejmenším vyrovnaly a v mnoha případech překonaly ty, které vyvolala naše původní mozaiková nanočásticová vakcína.

Vzhledem k tomu, že velká část světa byla očkována nebo dříve infikována SARS-CoV-2, existuje obava, že současná reakce na SARS-CoV-2 omezí potenciál ochrany proti jiným koronavirům. Ukázali jsme však, že naše vakcína je schopna vyvolat širokou imunitní odpověď proti Sarpicoviru i u myší dříve očkovaných proti SARS-CoV-2.

Naším dalším krokem je otestovat tuto vakcínu na lidech. Tuto technologii také používáme k ochraně před jinými skupinami virů, které mohou infikovat lidi.

READ  Prastará fosilie plazů vrhá nové světlo na ranou mořskou evoluci

To vše nás přibližuje k naší vizi vývoje knihovny vakcín proti virům s pandemickým potenciálem dříve, než budou mít šanci dostat se mezi lidi.

Rory Hillsdoktorand, biochemie, Oxfordská univerzita

Tento článek byl znovu publikován z Konverzace Pod licencí Creative Commons. Číst Původní článek.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *