Německo oznamuje, že „třetí vlna“ viru Corona začala; Itálie se chystá uzavřít Velikonoce

Lidí, kteří jdou před cedulí zmiňující povinné nošení obličejové masky v centru Mnichova 4. března 2021 (foto Alexander Ball / Nurphoto z Getty Images)

Alexander Paul Nur Foto přes Getty Images

Šéf německé agentury pro veřejné zdraví v pátek varoval, že třetí vlna koronavirových infekcí již začala.

Stává se to v době, kdy stát začal postupně zmírňovat omezení zavírání, a to uprostřed úsilí vedeného vládou o urychlení zavedení očkování pro co největší počet dospělých.

Německá kancléřka Angela Merkelová již dříve varovala, že země by mohla upadnout do třetí vlny infekcí, pokud budou příliš rychle zrušena omezující opatření v oblasti veřejného zdraví.

Mezitím se Itálie údajně připravuje na uvalení dalšího kvazinárodního uzavření přes velikonoční svátky ve snaze omezit šíření viru.

Tento krok, který by měl být v pátek podepsán, má přijít jen něco málo přes rok poté, co se stala první zemí na světě, která zavedla celostátní blokovací opatření.

Co se děje v Německu?

„Máme jasné indikace: Třetí vlna v Německu již začala,“ řekl novinářům během páteční tiskové konference Lothar Wheeler, šéf Institutu pro infekční nemoci Roberta Kocha.

Dodal: „Virus nezmizí, ale jakmile dosáhneme základní úrovně imunity v populaci, můžeme ji ovládat.“

Wheeler uvedl, že je „velmi znepokojen“ krizí veřejného zdraví. Popsal vakcinační kampaň v Německu jako závod proti stále se vyvíjejícímu viru, ale vyjádřil přesvědčení, že tato země bude nakonec schopna virus kontrolovat.

Do té doby Wheeler znovu potvrdil důležitost toho, aby lidé na veřejnosti nosili obličejové masky a udržovali bezpečný odstup od ostatních.

Kancléřka Angela Merkelová se účastní 215. zasedání Spolkového sněmu. Témata zahrnují epidemiologickou situaci v národním měřítku a dopady zablokování na ekonomiku.

Kay Netfield | Image Alliance | Getty Images

RKI ve čtvrtek uvedla, že počet potvrzených případů Covid za 24 hodin se zvýšil o 14 356, což je nejvyšší denní mýtné zaznamenané v Německu za poslední dva týdny. Odráží nárůst o 2 444 případů z předchozího týdne.

Nejnovější špička se shoduje s rozšířením vysoce nakažlivého typu viru, který byl poprvé zjištěn ve Spojeném království. Varianta známá jako B.1.1.7 se vyskytuje u více než 46% nových infekcí po celé zemi.

Podle údajů shromážděných Johns Hopkins University doposud v Německu uzavřelo smlouvu s Covidem více než 2,5 milionu lidí, přičemž zemřelo 73 127 lidí.

Itálie se chystá uzavřít Velikonoce

Vláda italského předsedy vlády Mario Draghi jednala s regionálními vládami a místními úřady o zavedení přísnějších zdravotních opatření od 15. března do 6. dubna, italská tisková agentura ANSA. zmínil V pátek s odvoláním na nepojmenované zdroje.

V rámci těchto opatření se očekává, že Itálie bude bojovat proti šíření viru umístěním téměř celé země do takzvané „červené zóny“ od 3. dubna do 5. dubna, což je období, které zahrnuje Velikonoční neděli a Velikonoce.

Italský předseda vlády Mario Draghi.

Barcroft Media | Barcroft Media | Getty Images

Červená zóna je maximální omezení v italském odstupňovaném systému koronavirů. Na této úrovni budou uzavřeny školy, zbytečné obchody, restaurace a bary.

Sardinie, velký italský ostrov ve Středomoří, je v současné době jedinou bílou oblastí v zemi. Toto rozhodnutí, které bylo oznámeno 1. března, znamená, že byla zrušena řada opatření určených k omezení šíření viru v této oblasti.

Na národní úrovni minulý týden celkový počet případů Covid v Itálii přesáhl 3 miliony, což bylo z velké části způsobeno rychlým rozšířením varianty B.1.1.7. Itálie dosud zaznamenala 3,1 milionu případů viru Covid a 101 184 úmrtí.

READ  Tchajwanský státní zástupce se ho snaží zatknout při smrtelné nehodě vlaku

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *