Studie: Vakcína Pfizer je 88% účinná proti variantě delta

Nová studie ukazuje, že dvě dávky vakcíny Pfizer COVID-19 jsou 88% účinné proti delta variantě.

studovat, publikovaný ve středu v New England Journal of Medicine od vědců z Public Health England, ujišťuje o účinnosti vakcín proti variantě delta.

88% účinnost proti delta variantě byla o něco nižší než 93,7% účinnost proti alfa variantě, která byla poprvé identifikována ve Velké Británii.

Zjištění podpořila předchozí údaje z Public Health England z května, které zjistily účinnost 88% proti Delta.

Kontrastují s izraelskou studií na začátku tohoto měsíce, která vyvolala určité obavy, když zjistila, že vakcína Pfizer byla účinná pouze proti 64% variantě delta, ale metody této studie vyvolaly u některých odborníků skepticismus.

Studie zveřejněná ve středu také zkoumala vakcínu AstraZeneca, která se používá ve Velké Británii, ale ne v USA.

Tato vakcína byla 67% účinná proti variantě delta, ve srovnání se 74,5% proti variantě alfa.

Obě vakcíny byly mnohem méně účinné již po jedné dávce, přibližně 30 procent, což vedlo úředníky k naléhání na lidi, aby dostali dvě dávky vakcíny.

Drtivou zprávou amerických zdravotnických odborníků a úředníků je očkování, protože bylo zjištěno, že vakcíny poskytují ochranu dokonce i proti delta variantě, která nyní v USA převládá a která podporuje přenosnost mezi neočkovanými kvůli její přenosnosti.

88% účinnost vakcíny Pfizer proti Delta je také proti výskytu jakýchkoli příznaků. Bylo zjištěno, že účinnost proti hospitalizaci a úmrtí je vyšší, i když v této studii nebyla měřena.

„Vakcíny fungují, dokonce i proti variantám,“ cvrlikání Angela Rasmussen, virologička z University of Saskatchewan, reaguje na novou studii. „Nechte se očkovat, pokud jste to ještě neudělali.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.