Nizozemské generální návštěvy českých výrobců zbraní

Nizozemské generální návštěvy českých výrobců zbraní

Nizozemsko Generál Eiselsheim navštěvuje výrobce zbraní v České republice, kteří zásobují Ukrajinu houfnicemi a radary.

~

Tisková zpráva, Haag, 28. února 2024: General Eiselsheim se setkal s výrobci zbraní v České republice, kteří zásobují Ukrajinu.

Samohybná houfnice DITA je moderní dělostřelecký systém schopný zasáhnout cíle vzdálené desítky kilometrů. Ukrajina tyto druhy zbraní naléhavě potřebuje. Nizozemsko tedy nedávno objednalo devět jednotek na Ukrajinu. Zbraně jsou součástí větší nizozemské zakázky pro Ukrajinu, kterou mají splnit dva zbrojaři v Česku. Dnes navštívil náčelník nizozemské obrany generál Onno Eiselsheim. Eichelsheim také testoval radarový systém VERA-NG. Tento pasivní sledovací systém může sledovat vzdušné, námořní a pozemní cíle.

Samohybná houfnice Excalibur Army DITA ráže 155 mm [© Bob Morrison]

Společnou výrobní kapacitu Evropy lze rychle zvýšit pouze prostřednictvím inteligentní spolupráce. V tomto ohledu pomáhá společné zadávání zakázek zemím. Šéf obrany zdůraznil, že podpora Ukrajiny zůstává nejvyšší prioritou Nizozemska.

Test pro Ukrajinu: Nizozemsko již objednalo v České republice spolu se Spojenými státy a Dánskem 100 protiletadlových a lehkých systémů protivzdušné obrany MR-2 a 100 modernizovaných hlavních bitevních tanků T-72. Eichelsheim tyto zbraně také vystavoval při prohlídce výrobců Excalibur Army a ERA. MR-2 je relativně základní mobilní systém protivzdušné obrany, který dokáže efektivně eliminovat drony. Ukrajinský vojenský personál je již obeznámen s tankem T-72. K jeho obsluze tedy není potřeba žádné další školení. Po kontrole materiálu putuje přímo na Ukrajinu.

Rozvoj obranného průmyslu: Nizozemsko spolupracuje s Českou republikou díky rozvinutému obrannému průmyslu a Nizozemsko je nyní jedním z nejvýznamnějších zákazníků českého obranného průmyslu. Ve většině evropských zemí bude obnova schopnosti vyrábět zbraňové systémy a zbraňové platformy ve významném měřítku trvat desetiletí s malými nebo žádnými investicemi.

Bezpečnost Evropy je však nyní velmi ohrožena, a to nejen kvůli válce na Ukrajině. Faktory jsou nepokoje na Blízkém východě, asertivnější Čína a měnící se dynamika moci. Nizozemsko proto investuje do produktivity evropského obranného sektoru. Jak vysvětlil Eichelsheim, pokud tak neučiníte, bude bezpečnost Nizozemska vystavena ještě většímu riziku.

READ  Steven Gerrard kritizuje Rangers za „cílení“ na Čechy, protože Bobby Slam byl znovu vyloučen

Mnoho evropských zemí a společností uzavřelo partnerství za účelem zvýšení produktivity. Dobrým příkladem je v tomto ohledu německý plán na evropskou výrobní linku pro rakety protivzdušné obrany Patriot.

~

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *