Německo sníží rakouské a české cestování kvůli riziku mutací

Německo plánuje tento víkend zavést hraniční kontroly a cestovní omezení z Rakouska a České republiky kvůli obavám z agresivních špiček koronaviru, které by mohly narušit osobní dopravu a obchod po celé zemi.

Bavorský premiér Marcus Soeder ve čtvrtek uvedl, že státy Bavorsko a Sasko požádaly federální vládu o zavedení hraničních kontrol se dvěma sousedními zeměmi. Ministr vnitra Horst Seehofer uvedl, že kontroly začnou platit od soboty noci do neděle a že jim to požehnala kancléřka Angela Merkelová a zástupce radce Olaf Schultz.

Seehoferovo ministerstvo se podle prohlášení rozhodlo provést kontroly na hranicích s Rakouskem a Českou republikou od 14. února, aby se zabránilo vstupu viru do Německa.

Německo je v pohotovosti před rychle se šířícími kmeny, protože se snaží postupně znovuotevřít největší evropskou ekonomiku. Merkelová dříve ve čtvrtek varovala, že agresivní mutace dříve či později získají v zemi převahu a hrozí, že zničí pokrok dosažený při zvládání epidemie.

Tento krok bude následovat po zvláštních rakouských krocích k omezení ohniska v Tyrolsku. Lidé podstoupí povinný test, pokud chtějí opustit alpskou provincii, která je umístěna mezi Německem na severu a Itálií na jihu. Schwazská oblast Tyrolska se stala evropským zaměřením jihoafrické varianty onemocnění, která podle některých studií ukazuje, že vakcíny vyráběné společností AstraZeneca Plc jsou méně účinné.

Merkelová se ve středu v pozdní středu dohodla, že zmírní některá omezení uvalená na virus a otevře cestu k návratu k nějakému zdání normálu po měsících přísných omezení.

Německo omezuje cestování ze zemí s vysokou mírou virových mutací. Seznam podle RKI Institute of Public Health v současné době zahrnuje Spojené království, Irsko, Brazílii a Jižní Afriku. Pokud se k tomu přidá Rakousko a Česká republika, pak lidé přicházející do Německa budou muset před cestou absolvovat negativní testy. „Můžete vstoupit pouze s negativním testem,“ řekl Soeder.

READ  Republika stoupá, zatímco lvi z Orlanda se živí radostí domova

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *