Shrnutí demokracie: Uniklé e-maily ukazují politickou kontrolu nad polským nejvyšším soudem

Tato korespondence je pouze posledním dílem ze série e-mailů z Dworczykova osobního účtu, které byly několik měsíců zveřejňovány online na kanálech Telegram. Poukazují na to, že Dworczyk používal nezabezpečený osobní e-mailový účet k řízení státních záležitostí. Ukazuje také letmý pohled na to, jak vysocí politici PiS řídí své podniky. Polská vláda tvrdí, že úniky jsou součástí ruského kybernetického útoku, ale nikdy nepopřela důvěryhodnost žádného obsahu. Przylebská v reakci na únik informací z tohoto týdne popřela, že by se s politiky setkala kvůli soudním případům.

Jinde v Polsku byl Tomasz Lis, šéfredaktor Newsweek Polska, propuštěn bez oficiálního vysvětlení poté, co internetový portál Wirtualna Polska oznámil obvinění ze systematické šikany. Novinář Tomasz Siekielski, který nyní nahradil Lisse, napsal úvodník o převzetí odpovědnosti za to, „jak se choval ne jako despota a jeho dravý styl řízení ubližoval některým lidem“, i když připustil, že ostatní zaměstnanci neměli s bývalým redaktorem žádné problémy. -hlavní. Wirtualna Polska mluvila s desítkami zaměstnanců, kteří popisovali toxické pracovní prostředí, přičemž Lis si ze zaměstnanců dělala legraci a vtipkovala sexisty a gaye (Newsweek je liberální deník a Lis je jedním z nejznámějších liberálních novinářů v postkomunistickém Polsku, vyjadřuje svou podporu právům žen a gayů). Liz obvinění popírá, ale stížnosti zaměstnanců vedly k internímu vyšetřování.

Mezitím další slavná novinářka z Newsweeku, Renata Kim, zveřejnila na sociálních sítích, že to byla ona, kdo podal první stížnost na HR na Liz. Kim je také známá svými progresivními veřejnými postoji a dokonce svým aktivismem v otázkách rovnosti. V době psaní tohoto článku se na sociálních sítích odvíjela další obvinění, přičemž bývalá novinářka Newsweeku Kim se obvinila ze šikany. Kancelářská kultura v Polsku je v těchto dnech zjevně pod lupou.

READ  Jak pomoci Ukrajincům z celého světa

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.