„Nikdy jsem nevěřil, že by se to mohlo skutečně stát“ Iga Swiatek se stává světovou jedničkou, když Ashleigh Barty odchází do důchodu

„Nikdy jsem nevěřil, že by se to mohlo skutečně stát“ Iga Swiatek se stává světovou jedničkou, když Ashleigh Barty odchází do důchodu
Iga Swiatek cítil nedůvěru poté, co se stal #1 v Novém světě, po šokujících zprávách o odchodu Ashleigh Bartyové na začátku tohoto týdne.

Swiatek urvala otěže Bartyové vedení poté, co vyhrála ve druhém kole Miami Open 6-2 6-0 nad Victorií Golubecovou ze Švýcarska, čímž prodloužila svou 12-zápasovou vítěznou sérii.

Vítězství nad Golubekovou přichází poté, co minulý týden vyhrála titul v Indian Wells – pátý titul ve dvouhře v její dosavadní začínající kariéře.

Tenis

‚Nejsem překvapený‘ – Wellander uvítal ‚kompletního hráče‘ Sweetieka jako číslo 1 v pořadí

před 21 hodinami

Dvacetiletý hráč se stal prvním polským hráčem v čele žebříčku, který nahradil Parteyho, který byl v čele seznamu 114 týdnů v řadě.

„Jde o to, že jsem si ten okamžik opravdu nepředstavoval, protože abych pravdu řekl, den co den jsem dřel a hrál tenis opravdu dobře,“ řekl Swiatek. Citáty zveřejněné BBC Sport.

„Ale nikdy jsem nevěřil, že by se to mohlo skutečně stát. Takže je to pro mě surrealističtější.“

Swiatek nyní převezme vedení po Barty, jakmile bude 4. dubna zveřejněno nové hodnocení, a Australanka v důchodu vzdala své bývalé soupeřce působivý hold.

Dodala: „Pokud je to Iga, není nikdo lepší než ona. Je to skvělá postava a skvělá hráčka. Způsob, jakým přinesla tuto novou a nebojácnou energii na kurt, byl prostě úžasný.“

„Naprosto si to zaslouží. Doufám, že to vezme a zůstane, udělá si to po svém a bude si ve své kariéře a snech opravdu honit to, po čem touží.“

„Můj tenis jde správným směrem“ – Swiatek o dosažení #1 světového žebříčku

Jinde, pozoruhodný páteční výsledek přinesl 16leté Lindě Frohvertové, která si zajistila postup do třetího kola v Miami poté, co porazila světovou 24. pozici Elise Mertensovou.

READ  Kanada porazila Českou republiku 3:2 v Orascom Telecom a připsala si 20. juniorský titul

Američanka Coco Gauffová a dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová porazily Wang Qiang a Claru Borrell.

Britka Heather Watsonová dnes odpoledne nastupuje na hřiště v zápase osmifinále proti Švýcarce Belindě Bencicové. Mezitím se Kachina Sinyakova utká s Daria Savile.

Tenis

„Milujte hru!“ „Barty se liší od „podivínů“ jako Federer, Serena a Nadal, říká Welander

Včera ve 21:22

Tenis

Názor: Barty se vyhýbá dlouhověkosti, aby se vzdala podle svých vlastních podmínek – a zaslouží si pochvalu

Včera ve 12:07

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *