Německo zintenzivňuje kontroly na svých hranicích s Polskem a Českou republikou

Německo zintenzivňuje kontroly na svých hranicích s Polskem a Českou republikou

Cílem Berlína je bojovat proti nelegálnímu přistěhovalectví v době prudkého nárůstu počtu žádostí o azyl.

reklama

Německo ve středu oznámilo, že posílí policejní hlídky na „pašeráckých trasách“ na svých hranicích s Polskem a Českou republikou ve snaze zabránit dalšímu vstupu migrantů do země.

Ministryně vnitra Nancy Viserová uvedla, že nová opatření začnou okamžitě.

Toto oznámení přišlo den poté, co bylo více než 100 syrských občanů nalezeno v bytech, které byly prohledány při raziích německé policie spojené s pašeráckou sítí.

Weisser neuvedl žádné podrobnosti o počtu nasazených příslušníků pohraniční policie, ale zdůraznil, že na hranicích nebudou zřízena pevná kontrolní stanoviště, jak to od roku 2015 dělá Německo podél své hranice s Rakouskem.

Za účelem zavedení takových kontrol musí Německo informovat Evropskou komisi.

Německý ministr financí Christian Lindner ve středu na X, dříve Twitteru, napsal, že jeho ministerstvo podpoří zvýšení hraničních kontrol s dalšími celníky.

„Musí být zpřísněny hraniční kontroly, aby se zastavilo pašování a nelegální přistěhovalectví,“ napsal.

„Aby to bylo rychle úspěšné, rozhodl jsem se, že celní správa podpoří tuto naléhavou misi 500 vojáky.“

Ministr vnitra Weiser uvedl, že nové kontroly budou probíhat v úzké spolupráci s Polskem a Českou republikou. Půjde vedle mobilních policejních hlídek, které již kontrolovaly auta překračující hranici, nebo lidi pokoušející se dostat do Německa pěšky.

„Musíme zastavit kruté činy pašeráků, kteří ohrožují lidské životy, aby maximalizovali svůj zisk,“ řekl Fizer.

Mnoho migrantů ze zemí jako Sýrie, Afghánistán a další se snaží dostat do Německa, aby požádali o azyl.

Města a komunity v celé největší evropské zemi bily na poplach kvůli rostoucímu počtu příchozích a tvrdily, že nemají prostor, aby je ubytovali a zajistili místa pro školy.

READ  Ed Husic slibuje, že australská vláda bude financovat vědu

Více než 220 000 lidí požádalo v Německu v období od ledna do srpna letošního roku o azyl.

V roce 2022 požádalo o azyl asi 240 000 lidí. Tato čísla jsou stále na hony vzdálená období let 2015-2016, kdy v Německu požádalo o azyl více než milion migrantů.

Německo však kromě migrantů přijalo také více než milion Ukrajinců, kteří uprchli před brutální válkou Ruska proti své zemi.

Visser uvedl, že asi 25 % všech migrantů přicházejících do Německa přichází s pomocí pašeráků nebezpečnými cestami přes Středozemní moře a lesy podél balkánské cesty.

Za cestu do Německa obvykle platí tisíce dolarů.

Někteří odborníci tvrdí, že pašeráci existují jen proto, že pro některé lidi neexistují bezpečné a legální způsoby, jak požádat o azyl nebo vstoupit do Evropské unie.

reklama

I získání víza k návštěvě bloku může být problematický proces se značnými náklady, dlouhými zpožděními a vysokou pravděpodobností zamítnutí.

Když migranty zastaví na hranicích policie, protože nemají platné vstupní doklady, mohou i tak vstoupit do Německa, pokud požádají o azyl.

„Chceme zabránit úhybným pohybům pašeráků flexibilními a mobilními kontrolami na různých místech,“ řekl Weiser.

„Zároveň zajišťujeme, aby kontroly měly co nejmenší dopad na lidi, cestující a obchod v každodenním životě.“

Weiser také poznamenal, že „k výraznému snížení nelegální migrace zůstává zásadním krokem vytvoření společného evropského azylového systému“.

reklama

To znamená zavést přísné kontroly na vnějších hranicích EU, aby se migranti nemohli dostat do zemí, jako je Německo, které se nachází uprostřed bloku.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *