Německo se pobavilo na klidném karnevalu

Některé karnevalové koncerty, které se vysmívají ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, německým politikům, a boj proti viru Corona si prošly většinou prázdnými ulicemi Dusseldorfu.

Přehlídky, pouliční festivaly a další velká shromáždění byla letos zrušena.

Ale organizátoři v Düsseldorfu, jedné z hlavních karnevalových bašt v německém Porýní, nechtěli nechat Růžové pondělí v roce 2021 zcela bez tradiční karikatury aktuálních událostí.

Poslali osm bójí přes město – zvlášť, ne v průvodu, a na dříve vedené tajné silnice, aby se zabránilo hromadění davů.

„Je to malý náznak toho, že jsme naživu,“ řekl Jack Tilly, výrobce bójí, německé tiskové agentuře dpa.

Letošní přehlídky zahrnovaly vyobrazení kremelského kritika Alexeje Navaľného, ​​který kopal mnohem staršího Putina, oba měli oblečené judo, a karikaturu Trumpa, který plival do ohně a zněl „Udělejte Ameriku znovu skvělou!“

Objevila se také bóje ukazující zemi, která se pokoušela virus odpudit, zatímco se za ním objevilo monstrum se slovem „klima“. Další vyfotografoval mozek létající z hlavy, která byla aktivní proti omezením viru Corona.

Armin Laschet, nově zvolený vůdce strany kancléřky Angely Merkelové a uchazeč o její nástupce po zářijových volbách, byl vylíčen jako Merkelová – s odkazem na ideologickou spřízněnost politiků – s výrazem „Pokračujte v Merkelové s Arminem Laschetem“.

Jedna z prvních událostí v Německu vznikla z ultrarychlých serverů z karnevalové party v západním Kolíně nad Rýnem v únoru 2020, kde několik lidí kontaktovalo zraněného muže. Letos úřady neriskovaly a veřejná konzumace alkoholu byla na některých místech zakázána.

READ  Lyles váhavě vkročil do velkých bot Usaina Bolta

Německo zaznamenalo během pandemie více než 65 000 potvrzených úmrtí na koronaviry a zavedlo omezení na svých hranicích s Rakouskem a Českou republikou, aby se zabránilo šíření nových variant virů v těchto zemích.

———

– Sledujte veškeré pokrytí epidemie APN na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic, https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine a https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *