Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

Ukrajinské hlavní město Kyjev se ve středu probudilo za zvuku výbuchů a náletových sirén, podle zpráv místních představitelů, kteří uvedli, že město bylo napadeno bezpilotními letouny Shahed íránské výroby.

Oleksiy Kuleba, šéf kyjevské regionální vojenské správy, varoval obyvatele, že stále platí letecká pohotovost a civilisté by se měli ukrýt. „Vzdušné varování pokračuje a nebezpečí přetrvává. Zůstaňte v úkrytech,“ řekl.

Není známo, na jaké struktury byly útoky dronů zaměřeny, ale Kuleba řekl, že „Rusko pokračuje ve svém energetickém teroru v zemi“.

Civilisté se 13. prosince 2022, uprostřed ruské invaze na Ukrajinu, uchýlili do úkrytu ve stanici metra během náletu v centru Kyjeva.

Dimitar Delkov | Afp | Getty Images

Další zprávy, překvapivá běloruská vojenská cvičení, která začala v úterý, vyvolala obavy z eskalace války na Ukrajině, i když ukrajinské ozbrojené síly uvedly, že dosud nezaznamenaly známky vytváření „nepřátelských úderných skupin“ podél hranice mezi Běloruskem a Ukrajinou.

Ukrajinští a polští vojenští představitelé diskutovali o „bezpečnostní situaci na ukrajinsko-běloruské hranici“ po kontrole bojové připravenosti sil v Bělorusku, uvádí NBC News, a dohodli se na koordinaci společné akce v příštích dnech.

Bělorusko hraničí na severu s Ukrajinou a na východě s Polskem. A zatímco běloruský prezident Alexandr Lukašenko opakovaně prohlásil, že jeho země se do války nezapojí, Bělorusko je spojencem Ruska a dovolilo mu zahájit útoky na Ukrajinu ze své půdy.

READ  Naftali Bennett ztrácí většinu poté, co poslanec vystoupí z koalice | Izrael

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *