Nejméně 34 lidí zahynulo při sesuvech půdy v Kolumbii

Nejméně 34 lidí zahynulo při sesuvech půdy v Kolumbii

Freddie Boyles/AFP/Getty Images

Člen záchranného týmu pátrá po lidech uvězněných v sesuvné oblasti na silnici mezi Quibdem a Medellinem, departement Chocó, Kolumbie 13. ledna 2024.CNN

Úřad guvernéra provincie Chocó na severozápadě Kolumbie v sobotu v prohlášení potvrdil, že v důsledku sesuvů půdy zemřelo nejméně 34 lidí.

Do Medellínu bylo zatím převezeno 17 těl k forenznímu zkoumání a očekává se, že bude převezeno také 17 dalších, uvádí se v prohlášení.

„Jsme svědky velmi smutného víkendu pro Chocó,“ řekla guvernérka Núbie Carolina Cordoba Coryová. „Naši lidé cítí bolest obětí. Nebudu mít pokoj, dokud si nebudu jist, že všichni obyvatelé Chocó mají informace o svých příbuzných.“

Kolumbijská viceprezidentka Francia Márquezová v pátek uvedla, že k sesuvům půdy došlo na silnici mezi městy Quibdo a Medellin poté, co byla oblast vystavena silným dešťům po dobu 24 hodin.

Snímky zveřejněné na sociálních sítích ukazují okamžik, kdy se z hory vynořil velký kus země a spadl na několik aut, která se pohybovala po zatopené silnici pod nimi, uvedla agentura Reuters.

Freddie Boyles/AFP/Getty Images

Člen záchranného týmu stojí 13. ledna 2024 v oblasti sesuvu půdy na silnici mezi Quibdo a Medellin, Chocó Department, Kolumbie.

Freddie Boyles/AFP/Getty Images

Lidé monitorují sesuvnou oblast na silnici mezi Quibdo a Medellin, departement Chocó, Kolumbie 13. ledna 2024.

Marquez také řekl, že kolumbijská národní jednotka pro řízení rizik katastrof, kolumbijská civilní obrana, národní armáda, ministerstvo zdravotnictví a sociální ochrany a policejní oddělení v Chocó byly mobilizovány k reakci na incident.

Kolumbie už zažila smrtící sesuvy bahna. v roce 2017 Byly zabity stovky lidí V odlehlé jižní oblasti země vedly silné deště k přívalu bahna, který potopil město Mocoa.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *