Nosiči vakcín Covid-19 čelí omezením v Evropě jako delta variabilní spready

Evropské vlády se obávají rychlého šíření varianty delta koronaviru a v některých případech tlačí lidi, aby využili šance zavedením omezení každodenního života osob bez vakcíny Covid-19.

Ve většině případů není očkování stále povinné, s několika výjimkami, například pro zdravotnické pracovníky v Itálii. Vlády se však snaží zavřít aspekty každodenního života, které nejsou imunizovány, jako je jíst doma v restauracích nebo chodit do posilovny, a zkomplikovat tak život lidem, kteří se zdráhají očkovat.

Vlády mají dvojí cíl – překonat neochotu mezi lidmi, kteří nemají nekompromisní ideologický postoj proti očkování, a zároveň eliminovat potřebu nových omezení, která by poškodila evropské ekonomiky. Politici a úředníci v oblasti veřejného zdraví prosazují myšlenku, že očkování se rovná větší individuální svobodě, ne méně.

Nástroj používaný ve většině zemí Evropské unie k oddělení vakcín od očkovacích látek je Digitální certifikát Covid-19Který má v různých zemích různé přezdívky.

Certifikáty zvané zelené pruhy v Itálii a zdravotní karty ve Francii byly primárně navrženy tak, aby usnadňovaly cestování mezi zeměmi, ale nyní mají rozšířené použití. Mají jedinečný QR kód a lze je vytisknout nebo uložit do mobilního telefonu. Ve většině zemí k němu lze přistupovat také prostřednictvím oficiálních mobilních aplikací pro sledování kontraktů na koronaviry.

READ  Britská matka zabila svého manžela poté, co sexuálně napadl její děti

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *