Nosiči vakcín Covid-19 čelí omezením v Evropě jako delta variabilní spready

Evropské vlády se obávají rychlého šíření varianty delta koronaviru a v některých případech tlačí lidi, aby využili šance zavedením omezení každodenního života osob bez vakcíny Covid-19.

Ve většině případů není očkování stále povinné, s několika výjimkami, například pro zdravotnické pracovníky v Itálii. Vlády se však snaží zavřít aspekty každodenního života, které nejsou imunizovány, jako je jíst doma v restauracích nebo chodit do posilovny, a zkomplikovat tak život lidem, kteří se zdráhají očkovat.

Vlády mají dvojí cíl – překonat neochotu mezi lidmi, kteří nemají nekompromisní ideologický postoj proti očkování, a zároveň eliminovat potřebu nových omezení, která by poškodila evropské ekonomiky. Politici a úředníci v oblasti veřejného zdraví prosazují myšlenku, že očkování se rovná větší individuální svobodě, ne méně.

Nástroj používaný ve většině zemí Evropské unie k oddělení vakcín od očkovacích látek je Digitální certifikát Covid-19Který má v různých zemích různé přezdívky.

Certifikáty zvané zelené pruhy v Itálii a zdravotní karty ve Francii byly primárně navrženy tak, aby usnadňovaly cestování mezi zeměmi, ale nyní mají rozšířené použití. Mají jedinečný QR kód a lze je vytisknout nebo uložit do mobilního telefonu. Ve většině zemí k němu lze přistupovat také prostřednictvím oficiálních mobilních aplikací pro sledování kontraktů na koronaviry.

READ  Znepokojující variantu „Eek“ lze nalézt ve většině případů COVID v Tokiu - NHK

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *