Kyjev žádá NATO o více zbraní, úplné ropné embargo

Ukrajina vyzvala NATO, aby poskytlo více zbraní, když se snaží bránit proti další ruské agresi.

Členové vojenské aliance NATO dodávají zbraně do Kyjeva od nevyprovokované ruské invaze na Ukrajinu v únoru. Dodaly například Spojené státy Protiletadlové žihadlo, tisíce protitankových zbraní a miliony nábojů.

Pro ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kulebu to však nestačí.

„Můj program je velmi jednoduchý. Jsou v něm pouze tři prvky,“ řekl Koleba po příjezdu do Bruselu v Belgii na schůzku se členy NATO. „Jsou to zbraně, zbraně, zbraně.“

„V posledních měsících ukrajinská armáda a celý ukrajinský národ v posledních týdnech ukázaly, že umíme bojovat. Víme, jak vyhrávat. Ale bez udržitelných a adekvátních dodávek všech zbraní, které Ukrajina požadovala, budou tyto zisky být doprovázeny obrovskými oběťmi.“

Česká republika se začátkem tohoto týdne stala prvním členem NATO, který oznámil nasazení tanků na Ukrajině.

Žádost Ukrajiny o praktičtější pomoc přichází v klíčovém okamžiku války.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ve středu řekl, že Rusko přesouvá vojáky ze severní Ukrajiny, aby je posílilo a přesunulo na východ.

„Cílem prezidenta Putina je pokusit se ovládnout celý Donbass a vytvořit pozemní most… Neviděli jsme žádný náznak toho, že by prezident Putin změnil své ambice ovládnout celou Ukrajinu a také přepsat mezinárodní pořádek,“ řekl. .

„Musíme být připraveni na dlouhou trať.“

Energetické sankce

Čtvrteční diskuse v ústředí NATO přicházejí v době, kdy Evropská unie diskutuje o tom, zda a kdy blok zavede embargo na ruskou ropu.

Otázka ruských energetických sankcí je sporným tématem pro Evropu, která velmi spoléhá na Moskvu, pokud jde o její plyn, ropu a v menší míře i uhlí.

Tento 27členný blok na tom tento týden pracuje Ukončení dovozu ruského uhlí v reakci na narůstající důkazy o zvěrstvech spáchaných ruskými silami.

READ  Příležitost pomoci ukrajinským uprchlíkům - The Examiner

Představitel EU, který si kvůli citlivosti rozhovorů nepřál být jmenován, uvedl, že to pravděpodobně vstoupí v platnost od srpna.

Nyní však sílí dynamika možného embarga na ruskou ropu.

„Pracujeme na dalších sankcích, včetně dovozu ropy, a přemýšlíme o některých nápadech, které předložily členské státy, jako jsou daně nebo specifické platební kanály, jako je vázaný účet,“ Ursula von der Leyen, Řekl to v úterý předseda Evropské komise.

Ministři zahraničí Evropské unie jednají v pondělí příští týden o ropném embargu. Aby bylo možné pokročit v zavedení dalších sankcí, musí existovat konsenzus všech 27 členských států.

Více než 19 % dovozu uhlí do EU pocházelo v roce 2020 z Ruska, podle oficiálních evropských statistik. Naproti tomu 36,5 % dovozu ropy pocházelo z Ruska a 41,1 % dovozu plynu.

Odmítnutí odpovědnosti! Verve Times je automatický agregátor všech médií na světě. V každém obsahu je uveden hypertextový odkaz na primární zdroj. Všechny ochranné známky patří jejich právoplatným vlastníkům a všechny materiály jsou jejich autorům. Pokud jste vlastníkem obsahu a nechcete, abychom publikovali váš materiál, kontaktujte nás prosím e-mailem – [email protected]. Obsah bude smazán do 24 hodin.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.