Nejlepší věci v červenci v Adelaide

Festival zimních sluncí rozsvítí město; multisenzorický umělecký zážitek; víno a zimní jídlo v kopcích; a téměř 300 koncertů na 85 místech. Existuje spousta důvodů, proč se tento měsíc hibernaci vyhnout. To prozkoumá Daniela Franjos, redaktorka Broadsheet Adelaide.

Adelaide se rozsvítí

Morseovy milostné dopisy byly poslány do nebe. Laserové a optické projekce v botanických zahradách. Nafukovací umělecké instalace a rozšířená realita. Tento měsíc Illuminate Adelaide začíná spojovat budoucí technologie s uměním, hudbou, výkonem a nápady. Zahajovací program potrvá 17 nocí a převezme ulice města Adelaide, příjezdové cesty a budovy se směsí bezplatných a krytých akcí. Mezi nimi: návrat Adelaide Festival of Ideas, večer pro všechny věkové kategorie živé hudby a pohlcující zvukové a světelné zážitky Pintupi umělců během úplňku; a večírek ve West Endu s několika místy. nalézt Celý program je zde.

ponořte se do umění

na Všechny řeči o tom, co dělat s dlouho neobsazeným starým webem Le Cornu موقع Na ulici 88 O’Connell Street bylo nepředstavitelné mít multisenzorický umělecký zážitek Van Gogh je naživu Ctít prázdný pozemek. Galerie o rozloze 20 000 čtverečních stop, která byla otevřena minulý týden pod deštníkem Illuminate Adelaide, oživuje postimpresionistická mistrovská díla nizozemského umělce prostřednictvím rozsáhlých projekcí, akustiky prostředí, oslnivého osvětlení a dokonce i vůní. Pohlcující prostory zahrnují re-vytvoření slavného obrazu Van Gogha Terasová kavárna v noci, kde si můžete také sednout a vychutnat si sklenku šampaňského Taittinger; A Slunečnice nekonečno místnost, kde můžete stát ve zdánlivě nekonečném poli slunečnic; A znovuobjevte tvůrce umělce hvězdná nocKam se můžete procházet „ve vzduchu“ slavným obrazem. Přečtěte si více zde.

Zcela jiný, ale neméně dynamický Surrealisté na moři V Art Gallery of South Australia – představující více než 200 surrealistických děl česko-australských bratrů Dušana a Voetry Marka. Když debutovali před desítkami let, stopy obou bratrů byly považovány za „nepochopitelné a obscénní“. Nyní jsou ohlášeni jako herní měniče. Podívejte se na práci tohoto dua v průběhu šesti desetiletí, včetně obrazů, soch, kreseb, tisků, fotografií, šperků a dokonce i avantgardních filmů. Dveře, okna a zrcadla v galerii slouží k tomu, aby diváky odvedly od obyčejného k surrealistickému, stejně jako zvukové plochy tikajících hodin a hudební skříňky.

READ  Jak sledovat přímý přenos série Gateshead Diamond League

Živá hudba je zpět

Každý tento měsíc podřezával nohy. Tanec (a zpěv) je zpět. Oslavte tím, že vyrazíte na festival Umbrella, každoroční protilátku proti vnímané zimní pohodě Adelaide, která kombinuje otevřený přístup s kurátorskými vystoupeními živé místní hudby. Letos je v červenci a srpnu naplánováno 294 představení na 85 místech. Obsahují: DIY hudební festival Zvýrazněte ženské a neduoové umělce a Zimní taneční párty “Moody” (s vínem a pizzou) získal Oddio.

Víno a zimní jídlo

Poté, co Covid zrušil své plány akcí pro rok 2020, se festival Adelaide Beer and BBQ Festival tento měsíc vrací k pravidelnému programování. Na letošní akci se doposud představí největší skupina grilu a kuchařů festivalu, včetně návštěvy pitmasters Red Gum BBQ, Black Iron Smokers a legendy melbournských food trucků Raph Rashid (Beatbox Kitchen). Kromě toho existuje více než 100 místních a národních pivovarů, výrobců moštů a lihovarů.

Pokud bylo víno více syté, Winter Reds jsou zpět na další rok se 79 akcemi během tří dnů v Adelaide Hills. Jedním z nejdůležitějších ročních okamžiků je nyní opakující se partnerství vinařství Ngeringa a šéfkuchaře Sydney Brendana Cata, kteří společně spolupracují na zimní oběd Dušené dřevíčko s domácím máslem a novou biografií Ngeringa. V letošním roce pár také pozval dalšího kuchaře v Sydney – Andrewa Wandlesse z Una Más -, aby se k nim připojil v prostředí. Pětichodová večeře Je vyroben z produktů Ngeringa a spárován s jejich vínem.

K dispozici je také spousta nových zalévacích otvorů, včetně útulné vinárny v sousedství, okouzlujícího městského domu a nově objeveného baru na svahu se skvělým výhledem na město. Zatím jsme zaokrouhlovali to nejlepší z roku.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *