Nejnovější očkování a novinky ze světa

Prezident Moon Jae-in dostane 23. března v jihokorejském Soulu dávku vakcíny AstraZeneca Covid-19. Jihokorejský prezidentský Modrý dům prostřednictvím Getty Images

Modrý dům oznámil, že jihokorejský prezident Moon Jae-in a první dáma Kim Čong-suk dostali v úterý od AstraZeneca vakcínu Covid-19.

Moonův úřad uvedl, že očkování Měsíce se připravuje na jeho návštěvu Spojeného království, která se má zúčastnit červnového summitu G7. Britský premiér Boris Johnson pozval jako účastníky summitu Jižní Koreu, Indii a Austrálii.

Devět dalších členů měsíční delegace bylo také očkováno v úterý na stejné obecné klinice v Soulu.

Větší obrázek: Modrý dům dodal, že dospělí ve věku 65 let a více dostanou vakcíny AstraZeneca po celé zemi od úterý.

V únoru Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) uvedla, že starší lidé budou z obav o jejich účinnost vyloučeni z vakcín AstraZeneca.

Minulý týden však KDCA oznámila, že vláda se rozhodla rozšířit používání vakcín AstraZeneca na základě výzkumu ze Spojeného království.

Podle KDCA bylo v zemi dosud očkováno více než 680 000 lidí.

Případy Covid v Jižní Koreji: V pondělí Jižní Korea uvedla, že Jižní Korea nahlásila 331 domácích a 15 importovaných případů objevujícího se koronaviru. Soulská metropolitní oblast představuje 229 nalezených případů.

Celkově země od začátku pandemie zaznamenala 99 421 případů Covid-19. Počet národních úmrtí způsobených koronaviry dosáhl 1704.

READ  Exploze v Ghaně: Celé město bylo srovnáno se zemí po havárii náklaďáku s výbušninami

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *