Neeraj Chopra obsadil druhé místo ve finále Diamantové ligy

Neeraj Chopra obsadil druhé místo ve finále Diamantové ligy

Olympijský vítěz a mistr světa v hodu oštěpem Neeraj Chopra neobhájil titul v Diamantové lize, v sobotu zde skončil druhý s průměrným výkonem 83,80 metru.

25letý Chopra se ve velkém finále na Hayward Field trápil ve větrných podmínkách, když svůj pokus minul. Jeho nejlepší hod dne přišel na druhý pokus. Jeho série se četla nesprávně, 83,80 nl, 81,37 nl, nesprávně 80,74 a 80,90 n. l.

Byl to jeho první hod pod 85 metrů v této sezóně. Do finále DL se kvalifikoval na třetím místě. Vyhrál finále DL 2022 v Curychu hodem dlouhým 88,44 metru.

Šampionem Diamantové ligy se potřetí stal Čech Jakub Vadleč s nejlepším hodem 84,24 metru, který přišel na jeho šestý a poslední pokus. Šestičlenné pole vedl od začátku po svém prvním pokusu za 84,01 metru.

Vadlec, který získal bronz na mistrovství světa v Budapešti a stříbro na olympiádě v Tokiu za Choprou, vyhrál DL i v letech 2017 a 2018.

To bylo stejné místo, kde Chopra skončil druhý na mistrovství světa v roce 2022.

Indián, který si vyčistil osobní rekord 89,94 metru, vyhrál dva singlové zápasy v Dauhá 5. května a v Lausanne 30. června, než minulý měsíc získal historické zlato na mistrovství světa.

Stal se třetím vrhačem v historii, který vyhrál olympijské i mistrovství světa po zisku titulu mistra světa v Budapešti hodem 88,17 metru. Několik dní po zisku titulu světové série nastoupil 31. srpna v Curychu DL, když skončil druhý za Vadlečićem.

Chopra nyní zamíří na Asijské hry v Hangzhou, které začnou koncem tohoto měsíce, kde bude obhajovat zlatou medaili, kterou získal v roce 2018 v Indonésii.

Vyčerpali jste limit bezplatných článků. Podpořte prosím kvalitní žurnalistiku.

Vyčerpali jste limit bezplatných článků. Podpořte prosím kvalitní žurnalistiku.

Toto je váš poslední bezplatný článek.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *