Obhájce titulu USA se střetne se Slovenskem při zahájení juniorského mistrovství světa | Sportovní

Red Deer, Alberta (AFP) – Brankář Bostonské univerzity Drew Commisso zachraňoval 23krát, když obhájce titulu Spojené státy v neděli večer otevřely juniorské mistrovství světa v hokeji vítězstvím 3:2 nad Slovenskem.

Americký tým se po dvou stintech ujal vedení 3:0 a udržel se poté, co Martin Krumiak dvakrát skóroval za Slovensko v poslední – poslední třetině, zbývalo 2:33.

Útočník Minnesoty Matthew Kniss otevřel skóre s náskokem dvou mužů, když v prvním poločase zbývalo 6:25, a Maki Samoskevic z Michiganu pokračoval 1:43 poté o jednoho muže. Landon Slagert skóroval z Notre Dame ve druhém poločase.

„Naši kluci to drželi pohromadě a měli těžký zápas,“ řekl trenér USA Nate Lyman z Providence. „Je to dobrý první krok pro naši skupinu. Musíme dál tvrdě pracovat a zlepšovat se, než budeme hrát v úterý proti Švýcarsku.“

Američané budou pokračovat ve hře skupiny B v úterý proti Švýcarsku.

Simon Latcucci zachránil pro Slovensko 39 míčů.

V Edmontonu ve skupině A vstřelil první hráč draftu Owen Power hattrick a pomohl Kanadě porazit Česko 6:3. Odpoledne Švédsko porazilo Rusko 6:3 ve druhém setu v Red Deer a Finsko porazilo Německo 3:1 v prvním setu v Edmontonu.

Power skóroval v prvním poločase, aby dovedl Kanadu na 3:2, poté dvakrát skóroval na vzdálenost 1:25 v silné hře dvou hráčů v polovině druhého poločasu a zvýšil na 5:3.

„Myslím, že si mě puky prostě našly,“ řekl Bauer. „Kluci odvedli dobrou práci, když dostali dobré puky na dobrá místa pro střelbu.“

Buffalo Sabres se chopilo moci s nejlepší volbou v červencovém draftu. Hvězda Michiganu s výškou 6 stop 6 je prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v jediném zápase na této akci.

„Na těchto turnajích přišlo mnoho opravdu dobrých hráčů, takže jsem netušil, že nikdo nezískal hattrick, takže mě to rozhodně překvapilo,“ řekl Bauer. Je to určitě něco speciálního.“

READ  GameCheck | Zprávy, sport, práce

Za Kanadu skórovali také Mason McTavish, Donovan Sebrango a Olin Zellweger, zatímco Cole Perfetti zaznamenal tři asistence. Dylan Garand zachránil 14 míčů. Minulý týden podepsal vstupní smlouvu s New York Rangers.

Michel Gut, Pavel Novák a Stanislav Svozel vstřelili po sobě jdoucí branky a dostali Češi v prvním poločase krátké vedení 3:1. Jacob Maleks držel 30 kol.

Švéd Theodor Niederbach skóroval v polovině třetího zápasu, aby zmařil nabídku Ruska na comeback.

Poté, co Rus Matvey Michkov vstřelil dva góly během 41 sekund na začátku třetího poločasu a snížil skóre na 4:3, Niederbach porazil brankáře Yaroslava Askarova a získal zpět dvoubrankový rozdíl.

Za Švédsko skórovali Oscar Olsson, Emil Andray, Alexander Holtz, Simon Edvinson a Daniel Leungmann a Jesper Walstedt předvedl 27 zákroků. Za Rusko se trefil i Fjodor Svichkov a Askarov zastavil 13 střel.

Samuel Helenius vstřelil dva góly při vítězství Finska nad Německem. Gól vstřelil také Joel Mata a 23krát zachraňoval Levi Merilinen. Za Německo se trefil Luca Munzenberger a Nikita Kwab zblokoval 19 střel.

Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IIHF) v neděli uvedla, že stejných 10 týmů v první divizi se vrátí na akci v roce 2023 v Novosibirsku a ruském Omsku. Bělorusko bylo tento měsíc povýšeno z divize IA, čímž se pole dostalo na 11.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.