Indická očkovací kampaň proti COVID-19, ředitel Sérového institutu váží

Výkonný ředitel Institutu pro indické sérum ve čtvrtek uvedl, že Indii bude pravděpodobně trvat nejméně tři až čtyři měsíce, než dokončí očkování COVID-19 u pracovníků v první linii a lidí starších 60 let nebo se základními zdravotními podmínkami.

V lednu zahájila jihoasijská země největší očkovací kampaň na světě pro přibližně 300 milionů lidí z 1,3 miliardy obyvatel. Podle údajů indického ministerstva zdravotnictví bylo ke středu večer očkováno více než 36 milionů lidí.

„Počet dávek požadovaných v Indii je obrovský,“ řekl Suresh Jadhav pro CNBC.Kapitálové spojeníDodal, že očkovací program je obrovský úkol, který nelze dokončit ve spěchu a v krátkém časovém období.

„Při rychlosti v rozmezí 50 až 60 milionů dávek za měsíc bude tento program pokračovat a během dalších tří až čtyř měsíců pokryje 300 milionů,“ uvedl.

Tento týden se Jadhav účastnil Asijské rozvojové banky Symposium pro rozvoj jihovýchodní Asie 2021.

Institut séra v Pune se sídlem v Indii Ukázal se jako kritický hráč v očkování proti COVID-19 Buď v Indii, nebo po celém světě. Je největším světovým výrobcem vakcín a vyrábí vakcínu Covid-19 vyvinutou britsko-švédským farmaceutickým gigantem. AstraZeneca A Oxfordská univerzita, místně známá jako Coffeeshield.

Indická vláda poskytla kromě Covaxu, celosvětové iniciativy očkování vedené Světovou zdravotnickou organizací a dalšími, miliony dávek k zajištění spravedlivé distribuce injekcí v méně bohatých zemích.

Vnější pohled na Sérum Institute of India Pvt. Ltd., která vyrábí vakcínu Covid-19 v Hadapsaru 23. listopadu 2020 v indickém Pune.

Pratam Gokhale | Hindustan Times Getty Images

V reakci na rostoucí poptávku po vakcíně Covid, Serum Institute Generální ředitel Adar Poonawala minulý měsíc požádal zahraniční vlády, aby projevily trpělivost Bez dalšího vysvětlení uvedl, že společnosti bylo řečeno, aby nejprve uspokojila domácí poptávku.

READ  Čína omezila diplomatické vztahy s Litvou kvůli otázce Tchaj-wanu

Jadhav vysvětlil, že Sérový institut je schopen vyhovět současným požadavkům indické vlády, a uvedl, že společnosti Covax již dodala přibližně 59 milionů dávek. Dodal, že sérum plánuje rozšířit svoji kapacitu do konce dubna nebo začátkem května, kdy má za cíl zvýšit produkci o 40 milionů na dalších 50 milionů dávek.

V současné době sérový institut Může produkovat více než 70 milionů dávek Měsíc.

Minulý týden Spojené státy, Japonsko a Austrálie Zavázala se pomoci indickým společnostem rozšířit možnosti výroby vakcín Covid A poskytnout více dávek do globálního zásobovacího fondu.

Indie také používá lokálně vyvinutou vakcínu Bharat Biotech, která byla vytvořena ve spolupráci se státem řízenou Indickou radou pro lékařský výzkum.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *