Názor: The New Ugly Americans

Předpokládalo se, že staří kulturní imperialisté jsou chamtivými korporacemi jako Disneyland, McDonald’s a Starbucks, které vznikly po celém světě, aby nahradily místní konkurenty.

Tyto společnosti se však množily, protože apelovaly na poptávku zahraničních spotřebitelů svobodné vůle. Není uloženo shora dolů.

Americká přítomnost v Afghánistánu se zhroutila v srpnu 2021 uprostřed největšího vojenského ponížení USA v moderní historii. Nová ambasáda za miliardu dolarů byla opuštěna. Na masivní leteckou základnu Bagram byla vyhozena nová infrastruktura v hodnotě stovek milionů dolarů.

Stále nevíme, kolik miliard dolarů nových, vyspělých zbraní zůstalo Talibanu a nyní si razí cestu přes obchody globálních teroristů.

Na našich saních však stále vlaje vlajka LGBTQ z naší nové ambasády v Kábulu. Nástěnná malba George Floyda byla prominentní v ulicích města.

Programy genderových studií – ve výši 787 milionů dolarů v amerických dotacích – nabízí také Kábulská univerzita v jedné z nejkonzervativnějších muslimských zemí světa.

Na naší ambasádě v Jižní Koreji visely duhové vlajky a transparenty Black Lives Matter.

Taková partyzánská kulturní činnost je prvním diplomatickým krokem.

Nyní probuzená levice vyzbrojila diplomatické mise země v zahraničí, aby prosadila vysoce stranické a kontroverzní programy, které by mohly urazit jejich hostitele, a nereprezentovala většinu amerických voličů doma.

Zdá se, že americká zahraniční politika vůči jiným zemím nyní závisí na jejich postojích k transgender lidem, podpoře LGBTQ, potratům, změně klimatu a řadě problémů, které se probouzejí k používání více zájmen v pasech k zobrazení transgender velvyslanců.

Bidenova administrativa v lednu 2022 uzavřela plynovod EastMed. Toto společné úsilí našich spojenců Kypru, Řecka a Izraele se snažilo přivést do jižní Evropy tolik potřebný, čistě spalující středomořský zemní plyn.

Naši diplomaté měli zjevně pocit, že to porušuje naše zásady zeleného nového údělu. Takže my imperialisté jsme zasáhli, abychom zničili životně důležitý projekt pro naše nejbližší spojence.

READ  Bývalý šéf českého fotbalu odsouzen k 6 letům vězení za podvody

Národní strategie Bílého domu pro rovnost pohlaví a rovnost poskytuje plán, jak můžeme vést země v zahraničí, aby přijaly naše hodnoty, které jsou stále více v rozporu s většinou světa.

Opravdu Američané věří, že přijetí show drag queen na vojenských základnách, potraty až do okamžiku narození, transgender muži soutěžící v ženských sportech a slibované snahy o zákaz spalovacího motoru jsou účinnými způsoby, jak zajistit dobré vztahy se Spojenými státy?

Není divu, že nový kulturní imperialismus Bidenovy administrativy je z několika důvodů katastrofální.

Za prvé, tyto imperialistické a šovinistické programy jsou vytlačovány právě ve chvíli, kdy je respekt k americké armádě na historickém minimu. V Afghánistánu byl ponížen. Nyní není schopno naverbovat dostatek kvalifikovaných vojáků. Jejich zásoby kritických zbraní došly.

Vedení Pentagonu ministra obrany Lloyda Austina a předsedy Sboru náčelníků štábů Marka Milleyho spolu s Joe Bidenem nevyzařuje kompetence.

Ale oni se probudí.

Zatímco my urážíme země Středního východu a střední Evropy vyvážející ropu, Čína spolupracuje s Ruskem a Íránem. Indie a Turecko se vzdalují Spojeným státům. Pokrytecká zdvořilost, když působíte slabě, je špatná kombinace.

Zadruhé, tyto zkreslené normy jsou nekoherentní. Je tedy totalitní Čína na požádání spojencem? Jak můžeme proklínat Saúdskou Arábii, která údajně není tak probuzená, jak jsme ji prosili, aby do poloviny roku 2022 načerpala více své nezelené ropy?

Někteří z našich nejvěrnějších spojenců jsou ve východní Evropě – Polsko, Maďarsko, Česká republika a Rumunsko. Tyto země mají za sebou bolestnou historii v první linii proti osmanské islámské expanzi, carské a sovětské agresi, nacistické německé šikaně a invazi.

Jsou to demokraté a proameričtí. Nyní jsou však cílem našich probuzených imperialistů, protože se drží pevně jako nejnábožnější a nejtradičnější z našich evropských spojenců.

READ  Araujo Wilson skóroval při prohře ze snahy | místní sport

Tyto země však s větší pravděpodobností pošlou na obranu NATO důvěryhodné síly než mnohé levicové, probuzené a vojensky méně schopné západoevropské země.

Za třetí, většina ze 7,9 miliardy lidí na světě se neprobudila. Usilují o špetku luxusu a blahobytu, které jsou v Americe považovány za samozřejmost.

Zbytek planety se obává, zda bude mít někdy dostatek jídla, energie, bezpečí a přístřeší, aby mohl žít další den. Většině lidí se neustálé a neustálé signály ctnosti od zámožných Američanů jeví jako ufňukaná šikana rozmazlených, náboženských – a stále více neurotických – imperialistů.

Za čtvrté, strana, která ovládá ministerstvo zahraničí, tradičně nevyzbrojuje své ambasády klínovými záležitostmi, které nemají mezi Američany většinovou podporu.

Taková nehorázná politizace otřásá a izoluje cizí země. Nechtějí se nechat zatáhnout do domácích propagandistických snah americké levice, o kterých vědí, že jsou v rámci Spojených států hořce kontroverzní.

Jak zvláštní, že ti levičáci, kteří kdysi odsuzovali „americký imperialismus“, se nyní ukazují jako největší imperialisté ze všech.

Obsahová agentura Tribune

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *