Songs of Fish Love and Modern Fighting: Podvodní audiotéka odhalí jazyk hlubin | divoká zvířata

Od „boeingu“ plejtváka malého po „buben“ červené piraně vědci každým rokem dokumentují další zvuky v našich světových oceánech, řekách a jezerech. Nyní chce tým odborníků pokračovat a vytvořit referenční knihovnu vodního hluku, která by monitorovala zdraví mořských ekosystémů.

Globální knihovna podvodních biologických zvuků, „Glubs“, bude obsahovat všechny „thwop“, „muah“ a „boop“ keporkaků, stejně jako uměle vytvořené podvodní zvuky a nahrávky ledového víru a geofyzikálních větrů, podle do a Výzkum hranic v ekologii a evoluci.

Z přibližně 250 000 známých mořských druhů se vědci domnívají, že všech 126 savců vydává hluk. Je známo, že nejméně 100 bezobratlých a 1 000 z 34 000 známých druhů ryb na světě vydává hluk, ale odborníci se domnívají, že mnohem více zvuků čeká na to, až budou spatřeny a rozpoznány.

Doufáme, že tím, že knihovna shromáždí knihovny ryb, žab a dalších nalezených mořských druhů, pomůže identifikovat ukolébavky, znělky a cinkoty vodních ekosystémů. Zdá se, že některé druhy ryb si vyvíjejí geografické dialekty, zatímco je známo, že volání modrých velryb se časem vyvíjí.

„Nejrozšířenějším biotopem na světě je vodní prostředí, bohaté na zvuky vydávané různými zvířaty,“ říká hlavní autor Miles Parsons z Australského oceánografického institutu. „S celosvětově klesající biodiverzitou a lidé neúnavně měnící podvodní zvukové scenérie je potřeba dokumentovat, identifikovat a porozumět zdrojům zvuků podvodních zvířat dříve, než potenciálně zmizí.“

V příkladech uvedených odborníky vydávají skunky z Madagaskaru jiné bojové zvuky než z Indonésie. Volání velryb se mezi populacemi na severní a jižní polokouli a během ročních období liší, zatímco volání velryb pilotů je podobné po celém světě.

Stávající stránky jako zvuky ryb A FrogID Již nyní hostí inventář vodního hluku. Doufáme však, že jediná platforma umožní použití AI identifikace neznámých zvuků a zároveň umožní vědcům sledovat zdraví korálových útesů, otevřených oceánů a sladkovodních ekosystémů. V rámci návrhů bude moci veřejnost přispívat vlastními podvodními nahrávkami.

READ  Fosílie obřích delfínovitých mořských plazů nalezených ve švýcarských Alpách

„Společně je nyní na celém světě několik milionů nahrávacích hodin, které lze posoudit pro velké množství známých a dosud neidentifikovaných biologických zvuků“ (IQOE) a vědec z Rockefellerovy univerzity, řekl Jesse Ausubel, spoluzakladatel International Pacific Experiment.

Monitorování hluku pod vodou se používá ke studiu vlivu hurikánů a toho, jak kořist mění své chování v blízkosti predátorů, a k dokumentaci migračních vzorců velkých velryb. Mnoho druhů ryb a bezobratlých je nočních, takže akustické monitorování je jedinou životaschopnou metodou studia.

„Rozmanitost lidských písní zahrnuje písně lásky a práce, ukolébavky, zpěvy a zpěvy,“ řekl Ausubel. Mořská zvířata by měla zpívat milostné písně. Možná nám umělá inteligence aplikovaná na Světovou knihovnu může pomoci porozumět slovům těchto a mnoha dalších.“

Najdi více Věk pokrytí vyhynutím zdea sledujte zpravodaje o biodiverzitě Phoebe Westonová A Patrik Greenfield Na Twitteru najdete nejnovější zprávy a funkce

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *