Spálí zatmění slunce váš fotoaparát iPhone? Odborníci váží

Zatmění Slunce s kresbou fotoaparátu iPhone

Kerry Wan/ZeDnet

Příští pondělí budou miliony lidí v Severní Americe svědky úplného zatmění Slunce, kdy Měsíc projde blízko Slunce a vytvoří během dne krátké období tmy. Když k tomu dojde, pravidlem je nedívat se přímo do slunce, ať už je částečně zakryté nebo zcela zatmělé, protože dlouhodobé vystavení jasu může vést k vážnému poranění očí, uvádí americký „vesmírný“ web. NASA.

Také: Stále je čas získat nejlepší brýle na zatmění Slunce v roce 2024

Co takhle pořizovat fotografie a videa pomocí smartphonu? Ať už používáte iPhone nebo telefon Android, všeobecná shoda výrobců telefonů, výrobců příslušenství a produktových expertů je, že křehké senzory fotoaparátu telefonu, jako jsou vaše oči, nemohou být vystaveny světlu příliš dlouho. V opačném případě existuje možnost poškození snímače.

„Pro ty, kteří jsou velmi znepokojeni, je možné koupit Solární filtr Za docela dostupnou kameru chytrého telefonu,“ radí Runar Bjorhovde, analytik společnosti Canalys. „Nezapomínejme také, že největší nebezpečí ze zatmění hrozí očím osoby, která se na něj dívá. Oprava a výměna je mnohem obtížnější než u fotoaparátu chytrého telefonu.“

Lidé z Halogenová kamerakterá vyvinula aplikaci pro iOS, která vám umožňuje ruční ovládání fotoaparátu vašeho iPhonu, také navrhuje pořizovat pouze fotografie během Zatmění a v krátkých dávkách. V tu dobu je Slunce buď zakryto mraky a/nebo Měsícem, což snižuje jeho jas a představuje menší hrozbu pro senzor vašeho telefonu. Kamera vašeho telefonu může také upravit úrovně expozice, rychlost světla a f/stop, aby lépe odpovídala barvě slunce, když je zakryto, navrhuje Bjorhovde.

TAKÉ: FAQ o zatmění Slunce v dubnu 2024: Jak se dívat, co potřebujete a vše ostatní, co potřebujete vědět

Během ostatních fází zatmění, kdy je slunce více exponované, bude výstup vašeho telefonu pravděpodobně zamlžený, příliš jasný a nepoužitelný. To platí, pokud není telefon vybaven speciálním zařízením, např Nástavec teleobjektivu Pro snímání na velkou vzdálenost a Solární filtrA stativ nebo selfie tyč pro stabilitu. Se správným vybavením pro váš telefon je velmi možné získat přesný snímek zatmění.

READ  TIE Fighter Remade s moderní grafikou

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *