Nálada českých spotřebitelů se v lednu zlepšila

Nálada českých spotřebitelů se v lednu zlepšila

Obrázek od Shutterstock.com

Index spotřebitelské důvěry České republiky v lednu vzrostl na 91,2 z ročního minima 84,8 v předchozím měsíci, ukázal středeční měsíční průzkum Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Podle zprávy se snížil počet rodin, které očekávají, že se celková ekonomická situace v příštích 12 měsících zhorší. Na druhou stranu se také snížil počet účastníků, kteří očekávají zhoršení finanční situace v příštích 12 měsících, stejně jako názory na aktuální podmínky. Mezitím zůstala ocenění pro velké nákupy nezměněna.

Index podnikatelské důvěry České republiky v lednu klesl o 2,5 procentního bodu na 92,7 ze sedmiměsíčního maxima 95,2 v předchozím měsíci, ukázaly údaje statistického úřadu.

Data ukázala zhoršující se sentiment mezi výrobci (89,9 vs. 95,4 v prosinci), maloobchodníky (91,8 vs. 92,1) a poskytovateli služeb (94 vs. 95,3). Výrobci si však byli jistější (109,1 vs. 101,3).

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *