Marcos navštíví Německo a Českou republiku, aby vytvořil pracovní příležitosti pro Filipínce

Marcos navštíví Německo a Českou republiku, aby vytvořil pracovní příležitosti pro Filipínce
Tisíce pracovních příležitostí poskytla Pinoys návštěva PBBM v Německu a České republice, kde výkonní manažeři navštívili filipínské pracovní pozice

Prezident Ferdinand Marcos mladší se sešel se zástupci filipínských médií krátce po středečním poledni (německého času) v Ritz-Carlton v Berlíně, kde diskutoval o výsledcích své třídenní pracovní návštěvy Německa. Prezidenta doprovázejí další filipínští představitelé včetně předsedy parlamentu Ferdinanda Martina G. Romualdeze a ministra zahraničních věcí Enriqueho Manala.

Tvrdá práce prezidenta Ferdinanda Marcose mladšího během jeho cesty do Německa a České republiky se vyplatila v podobě vytvoření tisíců pracovních příležitostí pro Filipínce nejen na Filipínách, ale i ve dvou evropských zemích, řekl mluvčí Ferdinand Martin J. . Řekl to ve čtvrtek Romualdez.

„Neochvějná oddanost a neúnavná pracovní etika prezidenta Marcose nepochybně vytvořily pozitivní dopady, a to nejen z hlediska ekonomických příležitostí a posílení diplomatických vztahů, ale také vytvořením tisíců pracovních příležitostí pro filipínské pracovníky,“ řekl mluvčí Romualdez.

Řekl, že na rozdíl od nepodložených tvrzení o zábavních snahách byl program prezidenta Marcose plný po sobě jdoucích setkání, setkání a diskusí zaměřených na prosazování našich národních zájmů a blahobytu našich lidí.

Romualdez, vůdce více než 300členné Sněmovny reprezentantů, dodal: „Přísný harmonogram závazků prezidenta Marcose během těchto cest podtrhuje jeho neochvějné odhodlání sloužit filipínskému lidu a podporovat prosperitu naší země na celosvětové scéně.“

Romualdez poznamenal, že po bilaterální schůzce mezi prezidentem Marcosem a německým kancléřem Olafem Scholzem pozval německý kancléř do Německa filipínské pracovníky, protože země uvolnila omezení vstupu zahraničních pracovníků.

Německo nedávno přijalo zákon o přistěhovalectví pro kvalifikované pracovníky, který zmírnil některé požadavky a poskytl pobídky, jako je umožnění členům rodiny připojit se k pracovníkům, mimo jiné s cílem přilákat zahraniční pracovníky, zejména v IT, strojírenství, zdravotnictví a učitelských profesích.

Rumwaldes uvedl, že v důsledku iniciativ prezidenta Marcuse jsou filipínští pracovníci v Německu velmi vítáni, aby zaplnili mezeru v zaměstnání. Zdůraznil, že zprávy naznačují, že země potřebuje ročně asi 400 tisíc dalších pracovníků k rozvoji své ekonomiky.

READ  V českých restauracích je méně hostů než před epidemií

Během pracovní návštěvy prezidenta Marcose v Berlíně podepsaly Filipíny a Německo také obnovení „Programu spolupráce“ mezi Úřadem pro technické vzdělávání a rozvoj dovedností (TESDA) a Spolkovým institutem pro odborné vzdělávání a přípravu (BIBB), který posílí schopnosti filipínských pracovníků v oblastech digitalizace a zelené ekonomiky.

Již dříve Romualdez také uvedl, že investiční dohody v hodnotě nejméně 4 miliard dolarů nebo 220 miliard pesos, které získal prezident Ferdinand Marcos mladší z osmi různých typů dohod během své třídenní pracovní návštěvy v Německu, nepochybně podpoří tvorbu pracovních míst. a zvýšit produktivitu.

Předseda také poznamenal, že práce patří k hlavním oblastem, o kterých bude prezident Markus jednat s prezidentem Petrem Pavlem na jejich čtvrtečním jednání.

Přečtěte si: PH a Česká republika podepsaly dohodu o budoucích obranných projektech

Očekává se, že prezident Marcos během své oficiální návštěvy České republiky projedná se svým protějškem navýšení příjmové kvóty pro OFW a nezbytné záruky k zajištění ochrany práv a blahobytu OFW.

V roce 2023 česká vláda oznámila další zvýšení podílu filipínských pracovníků takto: 5500 ročně od ledna 2024 a 10300 ročně od května 2024, nebo více než 900 % navíc k původnímu podílu 1000 ročně v roce 2018.

Podle administrativy migrujících pracovníků budou podrobnosti rozmístění filipínských pracovníků v ČR projednány během návštěvy země, kterou prezident Marcus uskuteční v Praze.

„Není pochyb o tom, že prezident Marcus, který se neotřese a etika pilné práce způsobila pozitivní efekty, nejen pokud jde o ekonomické příležitosti, ale také v posílení diplomatických vztahů a zlepšení blahobytu našich filipínských kolegů v zahraničí,“ řekl. Předseda parlamentu Romwaldes.

Dodal: „Oceňme a oceňme příspěvky prezidenta Ferdinanda Marcose, neocenitelný pokrok našeho národa, a stojíme jednotně v podpoře úsilí, které pracuje na zvýšení luxusu naší milované země, Filipín.“


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *