Český hráč plážového volejbalu COVID pozitivní, tým začíná vyšetřování

PRAHA (Reuters) – Pátý člen českého olympijského týmu měl pozitivní testy na COVID-19 a olympijský výbor země zahájil vyšetřování pronajatého letu, který přepravoval sportovce z Prahy, kam cestoval první identifikovaný případ.

Český olympijský výbor ve čtvrtek uvedl, že poslední je ženská plážová volejbalistka Markta Naus-Slokova, která v Tokijských olympijských hrách zvýšila počet českých atletek infikovaných virem na olympijské hry v Tokiu na tři, týmu, včetně jejího manžela, trenéra Simona Nosche.

Slokova se na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 umístila na pátém místě a se spoluhráčkou Barborou Hermanovou je nyní na 16. místě světového žebříčku.

„Je pro mě velmi smutné, že jsme se s Barborou museli dostat ven z naší cesty do Tokia, která měla být vyvrcholením,“ řekla Sloková.

Pozitivní byli také stolní tenista Pavel Sirosik a mužský plážový volejbalista Ondrej Pirosik.

Všichni zranění byli v pronajatém letadle, které minulý pátek přepravilo část českého týmu do Tokia, spolu s prvním zjištěným případem, uvedl lékař Vlastimil Vorasik.

Česká média uvedla, že lékař nebyl očkován proti COVID-19, ačkoli to nebylo podmínkou účasti. Mluvčí Českého olympijského výboru uvedl, že to nemůže potvrdit, protože nezískal souhlas lékaře.

Český olympijský výbor zahájil vyšetřování šíření viru při letu, který odvezl do Tokia 14 sportovců.

„Šetření se zaměří na to, zda byla dodržena všechna bezpečnostní opatření proti šíření COVID-19 před, během a po letu a zda někteří jednotlivci zanedbali své povinnosti,“ uvedla komise.

Tým uvedl, že ostatní lidé na letu byli znovu testováni pomocí testů PCR, které byly všechny negativní.

Ke čtvrtek mělo 87 lidí spojených s olympiádou, včetně sportovců, pozitivní test na COVID-19 a zahajovací ceremoniál je naplánován na pátek. Přečtěte si více

READ  Osaka obhajuje titul US Open s Bartym vpředu

(Reportáž: Robert Mueller a Jan Lopatka) Úpravy: Alison Williams a Ed Osmond

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *