Starobylá rodina České republiky prodává NFT na pokrytí nákladů na obranu

Pomocí NFT a Metaverse se 27letý princ z České republiky snaží chránit 700 let staré paláce a umělecké sbírky své rodiny.

Šest století stará bohémská rodina Lobkowiczů sbližuje svět starověkého umění prostřednictvím digitálního umění, neboli NFT, fundraisingu. Předpokládá se, že jejich sbírka NFT financuje obnovu jejich starověkých paláců a rodinných rozsáhlých a kontroverzních uměleckých děl.

Co jsou to NFT a proč je česká rodina prodává?

Za prvé, dotyčná rodina, rodina Lobkovichů, je popisována jako bohémská. Rodina však v tomto kontextu nejsou vyznavači nekonvenčního hudebního, uměleckého, literárního či duchovního životního stylu. A nejsou to žádní tuláci, dobrodruzi ani tuláci. Právě naopak. Byl to šlechtický rod z Čech, západní a největší historické oblasti České republiky.

Než se dostaneme do nitra tohoto příběhu, musíme si ujasnit, co je to „Netherless Token“ nebo „NFT“. Když se odstraní veškerý humbuk a tajemství, NFT je nová moderní měna, která se skládá z digitálních dat uložených na blockchainu, typu distribuované účetní knihy. Vlastnictví NFT ve formě elektronického loga je zaznamenáno na blockchainu a může jej změnit pouze vlastník.

Všechny tyto NFT se prodávají a obchodují na jejich vlastních finančních trzích Neplísňové„,“ Loni v srpnu činily denní tržby NFT „268 milionů dolarů“.

Nyní se rodina Lobkowiczů z České republiky chystá příští měsíc v Lobkowiczkém paláci v Praze dražit nezaměnitelné tokeny (NFT) založené na jejich rodinném uměleckém díle.

Tento rentgenový snímek obrazu s názvem David s hlavou Goliáše prodala rodina Lobkovichových jako NFT za 25 etherů nebo 27 767 dolarů nebo 27 238 eur. ( Lobkovičův dům )

Všechny kožichy a žádné kalhotky

Bylo by mylné se domnívat, že každý, kdo žije na zámku, je bohatý, protože po celé Evropě jsou rozpadající se středověké hrady, ve kterých moderní majitelé nemohou v noci rozdělávat oheň. „To nejsou jen kožichy a kalhotky,“ říkával můj děda! Nebylo to ale jen proto, že se utrácelo rodinné jmění, ale náklady na údržbu pevnosti včetně jejích artefaktů šly ročně do milionů. Do této druhé kategorie spadá rodina Lobkovichů.

READ  Tři nejpodceňovanější místa v České republice

Zpráva o CNBC Lobkovich říká, že rodina „prohrála všechno kvůli nacistům a komunistům“. Po pádu komunismu v 90. letech 20. století rodina konečně získala své ukradené zámky a umělecká díla.

William Rudolph Lobkovich byl 27letý princ narozený v Bostonu a vyrostlý v České republice. Nedávno médiím řekl, že jeho rodina nyní vystaví některé z nejcennějších umění, které „potřebuje záchranu“.

Internetový prodej zakázaných národních kulturních pokladů

Když rodina v 90. letech obnovila své rodové pevnosti, získala také „20 000 ukradených artefaktů“. Prohlášení NDTV Mezi uloupené poklady patří „Mozart a Beethoven ručně psané rukopisy a díla Bruegela, Canaletta a Velázqueze,“ říká.

Jistá „Lobkowicz NFT“ je animace zobrazující „dekonstrukci a restaurování sgrafitového panelu Herkula“, který v současnosti visí na zdi rodinného zámku v Nelahozevsi. Je to jeden z nejkrásnějších renesančních zámků v Čechách, který se nachází na řece Vltavě, 35 kilometrů (21,7 mil) od Prahy.

Roh zámku Nelahoševs ze 16. století v České republice, který patřil české rodině, která prodávala NFT.  Zámek je trojkřídlý ​​renesanční palác s propracovanými sgrafity znázorňujícími výjevy z řecké mytologie a Starého zákona.  (Lobowitzovy sbírky)

Roh zámku Nelahoševs ze 16. století v České republice, který patřil české rodině, která prodávala NFT. Zámek je trojkřídlý ​​renesanční palác s propracovanými sgrafity znázorňujícími výjevy z řecké mytologie a Starého zákona. ( Lobowitzovy sady )

Zatímco rodina oficiálně vlastní 20 000 uměleckých děl a artefaktů, jedná se o „národní kulturní poklady“. Lobkowiczovi to omezuje jejich prodej do zahraničí bez souhlasu vlády. Lobkowiczové tedy zatím obnovu financovali ze vstupného asi 100 000 lidí ročně, kteří do paláce zavítají za svými sbírkami.

Ale když se jejich příjmy zastavily během blokování Covid-10, rodina začala nabízet digitální prohlídky sbírky každou neděli inovativním způsobem. Loni to přilákalo kolem 130 000 a rodina zašla tak daleko, že pořádala „virtuální lekce jógy na některých historických místech pevnosti“.

Od jógy k NFT

Během jednoho roku rodina Lobkowiczů přešla od prodeje starověkých forem buddhistického cvičení a meditace k nabízení elektronických blockchain NFT uměleckých děl. Díla mnoha umělců sídlících v rodinných sbírkách budou nyní prodávána jako NFT a umělci obdrží 50 % z prodeje, přičemž druhá polovina financuje restaurování potřebných artefaktů v rodinné sbírce.

READ  Český maloobchod Albert zmiňuje jména nového ředitele lidských zdrojů

Lobkovich říká, že rodina zkoumá tento nový typ získávání finančních prostředků, aby mohla „zůstat dalších 600 let“. V rozhovoru pro CNBC řekl, že věří, že NFT jsou „novou hranicí“.

Plánovaná výprodejová akce NFT s názvem Fungible Castle však není pro vás ani pro mě. Nikdo z ostatních chudáků ve vesnici tohle nemá! Tato elitní zážitková a nákupní akce je „pouze na pozvání“ a její účast stojí 400 eur (408 $) a žádný z těchto kupců lístků se nehlásí „NF-co?“ To neřeknou.

Horní obrázek: William Rudolph Lobkovich navštěvuje rodinný hrad Fungible Castle v České republice, kde se vyrábějí a prodávají rodinné NFT neboli Fungible Tokeny neboli digitální umělecká díla, aby získaly finanční prostředky na uchování 600 let historie, umění a architektury Lobkovichů. . Zdroj: Lobkovičovy sbírky

Autor: Ashley Covey

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.