Na olympijských hrách v Paříži mohl hrát Giannis nebo Luka, ale oba ne

Na olympijských hrách v Paříži mohl hrát Giannis nebo Luka, ale oba ne

Giannis Antetokounmpo, Luka Doncic

Řecko a Slovinsko byly nalosovány do stejného olympijského kvalifikačního turnaje v basketbalu mužů, takže alespoň jeden z Giannise Antetokounmpa a Luky Donciče se na pařížské hry nedostane.

Losování zařadilo Řecko, Slovinsko, Chorvatsko, Dominikánskou republiku, Egypt a Nový Zéland do červencových čtyřhvězdičkových kvalifikací, které vyhrály všechny, což je poslední šance obsadit poslední čtyři místa na olympijských hrách 12 týmů. plocha.

Týmy, které si již zarezervovaly svá olympijská místa, včetně Spojených států, Kanady a Francie, se kvalifikačních turnajů neúčastní.

Řecký mužský basketbalový tým se naposledy kvalifikoval na olympijské hry v roce 2008.

V roce 2021 Řecko bez Antetokounmpa během play off NBA prohrálo zápas olympijského vítěze proti Česku v Last Chance Play-off.

Finále letošní NBA skončí před olympijským play-off.

V roce 2021 dovedl Dončič Slovinsko na olympijské místo v basketbalu. Nejmenší zemí se stalo Slovinsko s 2,1 miliony obyvatel Podle aktuálního počtu obyvatel Účast na mužském olympijském basketbalovém turnaji od Estonska a Lotyšska v roce 1936.

Pak v Tokiu měl Doncic průměr 23,8 bodu, 9,7 doskoku a 9,5 asistencí na zápas. Slovinci v zápasech olympijské skupiny porazili Argentinu a Španělsko, poté prohráli v semifinále s Francií a v zápase o bronz s Austrálií.

Ve finále mistrovství světa, které se konalo loni v létě, Řecko prohrálo ve druhé fázi skupinové fáze. Slovinsko propadlo ve čtvrtfinále s Kanadou.

Mezi další hvězdy NBA, které by se mohly zúčastnit červencového play off, patří Karl-Anthony Towns (Dominikánská republika), Domantas Sabonis (Litva) a Pascal Siakam (Kamerun).

READ  Japonské hvězdy Otani a Sasaki dělají z českých hráčů fanoušky | národní sport

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *