Vědci sledují nárůst nemocí přenášených klíšťaty v New Hampshire

Vědci pozorně sledují nárůst nemocí přenášených klíšťaty v New Hampshire. Podle nové zprávy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí se v posledním desetiletí prudce zvýšil počet případů mrzačení ženských pohlavních orgánů. Studie ukazuje 372% nárůst infekcí babeziózou od roku 2011 do roku 2019. Na rozdíl od jiných běžných nemocí přenášených klíšťaty, jako je lymská borelióza, babeziózu způsobuje parazit, který klíšťata vychytávají a přenášejí na člověka. Toto onemocnění je jednou ze tří běžných nemocí přenášených klíšťaty, které oddělení pečlivě sleduje, řekl MD Ryan Tanian z Úřadu pro kontrolu infekčních nemocí ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb. „Klíšťata jsou venku déle, než jsme viděli v minulosti, a proto se setkáváme s hlášeními o onemocněních přenášených klíšťaty v měsících, které bychom normálně neviděli, včetně zimních měsíců,“ řekl Tanian. Tanian řekl, že stejné metody prevence proti borelióze, včetně nošení repelentů proti hmyzu, dlouhých rukávů a pravidelných kontrol klíšťat, jsou také účinnými způsoby prevence babeziózy.

Vědci pozorně sledují nárůst nemocí přenášených klíšťaty v New Hampshire.

Podle nové zprávy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí se v posledním desetiletí prudce zvýšil počet případů mrzačení ženských pohlavních orgánů. Studie ukazuje 372% nárůst infekcí Babesia od roku 2011 do roku 2019.

Na rozdíl od jiných běžných nemocí přenášených klíšťaty, jako je Lyme, je Babesia způsobena parazitem, který klíšťata vychytávají a přenášejí na lidi.

Toto onemocnění je jednou ze tří běžných nemocí přenášených klíšťaty, které oddělení pečlivě sleduje, řekl MD Ryan Tanian z Úřadu pro kontrolu infekčních nemocí ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb.

„Klíšťata jsou venku déle, než jsme viděli v minulosti, a proto se setkáváme s hlášeními o onemocněních přenášených klíšťaty v měsících, které bychom normálně neviděli, včetně zimních měsíců,“ řekl Tanian.

READ  Trisha Yearwood dostává vakcínu COVID dva měsíce po pozitivním testu

Tanian řekl, že stejné metody prevence proti borelióze, včetně nošení repelentů proti hmyzu, dlouhých rukávů a pravidelných kontrol klíšťat, jsou také účinnými způsoby prevence babeziózy.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *