Česká republika bude během Velikonoc udržovat uzamčení

Česká vláda ve čtvrtek ve čtvrtek uvedla, že prodlužuje těsné uzavření země i po Velikonocích, protože míra infekce a úmrtí zůstává na vysoké úrovni.

„Nejsme schopni tolerovat žádné zásadní změny,“ prohlásil ministr zdravotnictví Jean Platney. „Je mi to velmi líto.“

Mezi omezeními, která vstoupila v platnost 1. března v jedné z nejvíce postižených zemí Evropské unie, byl lidem zakázán cestování do jiných zemí, pokud nechodí do práce nebo se nemusí starat o příbuzné.

Je součástí série opatření, protože země ve střední Evropě usiluje o zpomalení šíření vysoce nakažlivého viru, který byl poprvé objeven v Británii.

„Pouze díky (postupům) můžeme udržet systém zdravotnictví funkční,“ řekl Platney. „Je zřejmé, že tato omezení mají smysl, a proto v nich musíme pokračovat.“

Opatření měla skončit v neděli, nyní však potrvá nejméně do 5. dubna, což je Velikonoční pondělí a státní svátek.

Ve středu 1989 z 8 910 pacientů v českých nemocnicích COVID-19 vyžadovala intenzivní péči. Obě čísla se blíží záznamům nastaveným na začátku tohoto týdne.

Platney uvedl, že očekává, že se situace v nemocnicích začne zlepšovat do konce tohoto týdne, a že počet hospitalizovaných klesne v dubnu na zhruba 5 000.

Denní nárůst nových infekcí stále přesáhl 10 000 a ve středu dosáhl 11 928, což je o 2600 méně než v předchozím týdnu.

Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí má Česká republika s 1 518 případy nejvyšší 14denní míru oznámení na 100 000 obyvatel v Evropské unii.

10,7 milionový národ má více než 1,4 milionu potvrzených případů s více než 24 100 úmrtí.

Sedmidenní klouzavý průměrný denní počet obětí vzrostl za poslední dva týdny z 1,68 na 100 000 lidí 3. března na 2,02 na 100 000 lidí ve středu, což je podle Johns Hopkins University nejhorší míra na obyvatele na světě.

READ  Je nevyhnutelné vrátit se domů jako let Marvel Ego nad Sony

Ve vzácném znamení relaxace Platney uvedl, že lidé, kteří chodí cvičit, nyní mohou opustit svou obec, ale musí zůstat v jejich kraji.

Vláda také začala požadovat povinné hromadné testování zaměstnanců v soukromých společnostech a státních institucích.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlicek uvedl, že v rámci programu, který bude rozšířen o státní úřady s méně než 50 pracovníky, bylo denně testováno 300 000 až 400 000 zaměstnanců.

Česká republika nepřestala používat vakcíny AstraZeneca, na rozdíl od ostatních členů Evropské unie, kteří uvedli obavy o jejich bezpečnost. Úřad pro regulaci léčivých přípravků Evropské unie ve čtvrtek uvedl, že vakcína nesouvisí s obecným zvýšením rizika vzniku krevních sraženin a že výhody jejího používání převažují nad riziky.

Injekci přípravku AstraZeneca podávají většinou čeští praktičtí lékaři, kteří očkují osoby starší 80 let.

___

Sledujte epidemiologické pokrytí Associated Press na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemicA https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine A https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *