Mezinárodní divadelní festival „Zlatý lev-2023“ začíná ve Lvově

Mezinárodní divadelní festival „Zlatý lev-2023“ začíná ve Lvově

Mezinárodní Divadelní festival „Zlatý lev-2023“ Ve Lvově se bude konat od 5. do 10. října. Festival, který slaví 34. ročník, se letos zaměří na připomenutí boje Ukrajinců. Festival Zlatý lev poskytne ukrajinským divadlům platformu pro představení představení, která měla premiéru po 24. únoru 2022.

Na festivalu zazní hry z divadel ve Lvově, Kyjevě, Vinnici, Luhansku, Sumy, Kropyvnitském, Černigově a Chersonu, ale i divadla z České republiky, Francie a Dánska.

Představení se budou konat v různých divadlech ve Lvově, včetně divadla Voskresnya, divadla Les Corpas, prvního divadla, divadla Marie Zankovitské a Důstojnického domu.

Během Mezinárodního divadelního festivalu Zlatý lev 2023 ve Lvově uvedou svá představení různá divadla. Níže jsou uvedeny některé hry a divadla, která budou uvedena:

Národní akademické činoherní divadlo Lesya Ukrynka (Kyjev) uvede „Překlady“ podle hry slavného irského dramatika Briana Friela. Akce se odehrává ve vesnici, kam přijíždějí kolonisté, aby aktualizovali mapy a přejmenovali jména z irštiny na angličtinu.

Kyjevské divadlo na Podilu uvede hru „Zelené chodby“ v režii Natalie Vorogbyt. Příběh se točí kolem čtyř hrdinek, které musí projít „Zeleným koridorem“ na hranici: starší ženy z Kyjevské oblasti, která si tajně bere své kočky, matka tří dětí z Charkova, jejíž manžel odešel na frontu, dívka z Buchy. a filmová a televizní hvězda. Hru režíruje Maxim Holenko, úřadující umělecký šéf Divadla Zankovitska.

Divadlo Resurrection uvádí novou hru Luhanského hudebně-dramatického divadla s názvem „Oni tam nejsou“, inspirovanou hrou Alexe Wooda „Čtvrtá stěna“. Mladý herec Jan přijde na konkurz, ale najednou začne vidět diváky tam, kde nemají být: v sále, na dvoře, v bytě. Jsou všude a vytvářejí zajímavou atmosféru.

Divadlo Sumy činohry a hudební komedie uvede hru „Příměří“ inspirovanou díly Serhiye Zhadana. Hra se odehrává ve formátu „jeviště na jevišti“, který umožňuje hlubší prozkoumání psychologických aspektů postav a jejich pokusů pochopit dimenzi, ve které existují. Režisér Dmytro Nekrasov zdůrazňuje symbolické linie přítomné v tomto dramatickém díle.

READ  Pokouším se dostat Řecko do tokijských her

V divadle „Resurrection“ Chersonské divadlo pojmenované po Mykole Kulish a Project Art Theatre uvedou hru „Dzhiva“ režisérky Nadia Ahievo Shved. Dramatik Anatoly Matveychuk popisuje hru „Dzhiva“ jako transcendentální hru, která se pokouší odpovědět na složité existenciální otázky, které mnohé trápí. Přehlídka zahrnuje dokumentární výpovědi chersonských básníků z knihy „Chersonshchina. Resistance to Art“, představující autentické hlasy básníků, kteří zažili okupaci města.

Divadlo Satyr (Kropyvnytskyi) mimo jiné uvede „Královnu krásy z Leenane“ od Martina McDonagha.

První divadlo bude hostit Černihivské divadlo mládeže s hrou Laury Cunninghamové „Sbohem děvčata, jste tu vítána“ (skupinu žen, z nichž každá uniká ze svého života, svede dohromady těhotenství jedné z postav) . Hudební a dramatické divadlo Vinnitsa pojmenované po Sadovském uvede „Noc vlků“ režisérky Oleksandry Vetter (drama se odehrává mezi skupinou vlků prchajících před lovci, kteří se ocitli na vrcholu hory).

Divadlo Lycia Corpas představí platformu současného tance s představeními s názvem „Dance Macabre. Dance Immortal“ a „Traces.“ Tato inscenace se zrodila na pomezí tance, fyzického divadla a hudby. Režisérem a umělcem těchto představení je Bohdan Polishuk.

Hru „Movoyu Troyand“ (V řeči růží) produkuje kyjevské divadlo „Suziria“, ve kterém Hanna Mikhailichenko hraje roli básnířky a novinářky Olhy. Scénář napsala Natalia Kolesnichenko Bratton.

Inscenace z lvovských divadel, jako je inscenace divadla „Resurrection“ divadla Jaroslava Fedorishina „Budynok bez Nomeru“ (Dům bez čísla), adaptace divadla Lesya Kurbas „Zakhar Berkut“ Ivana Franka a „Zemlya“ (Země) divadla Marie Zankovitské. Olga Kobylyanska a „Ryzanina“ od Yasmine Reda z divadla „Oko“. Loutkové divadlo navíc uvede „Zasvitne Tango“.

Pouliční představení, včetně speciálního hosta z Francie, Pata Bélanda, který se bude čtyři hodiny toulat ulicemi Lvova a přinášet lidem ve Lvově pozitivní vibrace.

READ  Cedar Rapids je domovem jedinečného nového obchodu s potravinami

České divadlo Vosa uvede na FESTrepublic „Pershyi Krok“ (První krok) ve večerním i denním formátu.

I když letos nebude tradiční karnevalová show, festival začne divadelní vernisáží v Divadle Vzkříšení.

Festival Zlatý lev 2023 si klade za cíl oslavit ukrajinskou odolnost a zahrnuje bohatý program divadelních představení ukrajinských i mezinárodních divadel.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *