Maďarsko se v indexu udržitelnosti MNB blíží průměru Evropské unie

Sídlo MNB v Budapešti.

Foto poštou / Shutterstock.com

Maďarsko dosáhlo těsně pod průměrem EU v indexu udržitelnosti Maďarské národní banky (MNB), což je měřítko 108 objektivních indikátorů sestavených pro první zprávu centrální banky o udržitelnosti zveřejněnou tento týden na jejích webových stránkách.

Celkové skóre Maďarska v indexu bylo 51,8 bodu, těsně pod průměrem EU 53,9 a cítilo se nad průměrem 51,1 bodu u ostatních členů visegrádské skupiny: České republiky, Polska a Slovenska.

Maďarsko získalo 48,7 bodu za udržitelnost životního prostředí, 43,9 bodu za udržitelný růst, 55,9 bodu za finanční udržitelnost a 58,7 bodu za sociální udržitelnost.

„Výsledky potvrzují, že Maďarsko musí pokračovat v přechodu na zelenou ekonomiku a posilovat svoji konvergenci s digitální revolucí,“ uvedla banka ve shrnutí zprávy. „Ačkoli výkon Maďarska v oblasti udržitelnosti životního prostředí je nadprůměrný při rozšiřování ekologického financování a snižování emisí skleníkových plynů, podpora energetické účinnosti a širší využívání zdrojů energie šetrných k životnímu prostředí zůstává zásadním úkolem ke zvýšení udržitelnosti,“ dodala.

Podpora budapešťského obchodního časopisu

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

READ  DJ Zinhle, Fresh, Zakes a Bongo Maffin pro hudební festival Jacaranda

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.