Nejnižší denní mýtné od COVID-19 v České republice od září, kdy se studenti vracejí do učeben

PRAHA (Reuters) – Česká republika vykázala nejnižší denní mýtné z nových případů nového koronaviru (COVID-19) od září v pondělí, ve stejný den, kdy skončil šestiměsíční výjimečný stav a mnoho studentů se vrátilo do učeben.

Země střední Evropy byla poslední vlnou pandemie COVID-19 tvrdě zasažena, ale české vládě se podařilo zpomalit šíření infekce zavedením dosud nejtvrdšího uzamčení.

Studenti ve třídách 1–5 měli v pondělí naplánovaný návrat do školy a omezení pohybu byla zmírněna, protože lidem bylo umožněno cestovat mimo jejich domovské oblasti.

Vláda nechala obchody, restaurace a sportovní a zábavní centra, která nejsou nezbytná, od října téměř nepřetržitě uzavřena, s výjimkou krátkého opětovného otevření v prosinci, které bylo rychle zvráceno kvůli dalšímu nárůstu případů COVID-19.

Čeští studenti čelili nejdelšímu zavírání škol v Evropské unii.

Země tentokrát usiluje o pomalejší přístup ke zmírňujícím opatřením a doufá, že se vyhne potřebě návratu k blokádám, které by mohly potrestat ekonomiku, kterou stále podporují továrny, které stále fungují pod povinným testováním pracovníků.

Země s 10,7 miliony hlásila od začátku pandemie v březnu 2020 celkem 1,58 milionu případů viru COVID-19 a počet obětí dosáhl 28 000, což je podle našeho světa v datech nejvyšší míra na obyvatele na světě. .

Ministerstvo zdravotnictví v neděli ohlásilo 976 nových případů, zatímco sedmidenní průměr klesl pod 4 000, což je pokles z maxima více než 12 000 případů na začátku března.

(Zpráva Jasona Hoveta) Upravila Raisa Kasolovsky

READ  Guvernér České centrální banky Didek nevidí nebezpečí růstu inflace

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *