Osm zemí odolává emisním limitům Euro 7

Osm zemí odolává emisním limitům Euro 7

Francie, Itálie, Česká republika, Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko vyzvaly k vyloučení sedmé Evropské unie.

Osm evropských zemí ustoupilo od navrhovaných nových emisních předpisů Euro 7 pro rok 2026, sedm měsíců poté, co se návrh rozmělnil na něco víc, než jen na vývoj nařízení EU6.5.

Francie, Itálie, Česká republika, Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko podle agentury Reuters podepsaly dokument a předložily ostatním členům EU dokument, v němž požadují zrušení jakýchkoli emisních omezení, která jsou přísnější než stávající legislativa.

A řekli, že automobilky budou muset investovat miliony, ne-li miliardy, do dalšího vývoje technologií pohonných jednotek snižujících emise – což by zvýšilo ceny nových aut pro spotřebitele – spíše než jednoduše pokračovat v autech s nulovými emisemi, což by bylo ve skutečnosti povinné v roce Evropa od roku 2035.

Britská dálnice ve špičce, za mlhavého odpoledne

„Jsme proti jakýmkoli novým pravidlům pro emise výfukových plynů (včetně nových požadavků na testování nebo nových emisních limitů) pro osobní automobily a dodávky,“ uvedly státy v dokumentu.

Evropská komise na námitky zareagovala a tvrdila, že nová omezení jsou nezbytná ke snížení potenciálně nebezpečných emisí a zabránění dalšímu skandálu dieseljet tím, že výrobci budou muset používat palubní systémy kontroly znečištění.

A to by samozřejmě stálo OEM více peněz nad rámec vývoje dalších technologií snižujících emise – peníze, které nebude chtít mnoho utratit, protože Škoda dříve uvedla, že v případě schválení a implementace EU7 by muselo být zrušeno až 3 000 pracovních míst.

Stellantis Carlos Tavares

Generální ředitel společnosti Stellantis, Carlos Tavares

READ  Georgia uzavřela Tokijské hry s 8 medailemi

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *