Zemětřesení zasáhlo východní Afghánistán, podle odhadů zahynulo až 280 lidí

Zemětřesení udeřilo v 1:24 ráno, 46 ​​kilometrů (28,5 mil) jihozápadně od města Chóst, které se nachází nedaleko hranic země s Pákistánem, uvádí americká geologická služba USGS (USGS).

Zemětřesení bylo zaznamenáno v hloubce 10 kilometrů (6,2 mil), podle US Geological Survey, která stanovila žlutou úroveň výstrahy před zemětřesením – což naznačuje relativně lokální dopad.

Bachtiar uvedl, že oběti byly hlášeny v okresech Barmal, Ziruk, Neka a Jayan ve státě Paktika s více než 600 zraněnými.

Místní představitelé a obyvatelé varovali, že počet obětí by se podle Buchara mohl zvýšit. Úplná čísla obětí ještě nejsou jasná a CNN nemůže nezávisle potvrdit Bakhtarovy zprávy.

Obrázky ze státu Paktika, jižně od provincie Khost, ukazují zničené domy, jedna nebo dvě zdi stále stojící mezi sutinami a rozbitými střešními trámy.

Najibullah Saeed, odborník z afghánského oddělení vodních zdrojů, uvedl, že zemětřesení se shodovalo se silnými monzunovými dešti v oblasti – díky čemuž jsou tradiční domy, mnohé z hlíny a jiných přírodních materiálů, obzvláště náchylné k poškození.

„Načasování zemětřesení (v) noční tmě (…) a malá hloubka 10 kilometrů od jeho epicentra vedlo k většímu počtu obětí,“ dodal.

Bilal Karimi, zástupce mluvčího Talibanu, řekl, že zemětřesení bylo „silné“ a požádal záchranné agentury, aby „vyslaly naléhavé týmy“ do postižené oblasti.

Světová zdravotnická organizace ve středu ve svém tweetu uvedla, že její týmy jsou na místě, aby reagovaly na mimořádné události, včetně poskytování léků, služeb pro nehody a provádění hodnocení potřeb.

Pákistánský premiér Shahbaz Sharif kondoloval a nabídl svou podporu v tweetu na Twitteru ve středu. „Je velmi smutné dozvědět se více o zemětřesení, které zasáhlo Afghánistán a které mělo za následek ztráty nevinných životů,“ napsal. „Pákistánský lid sdílí svůj smutek a smutek se svými afghánskými bratry. Příslušné úřady pracují na podpoře Afghánistánu v této době nouze.“

READ  3 oběti v události Chandrababu Naidu, druhá tlačenice za méně než týden

Toto je vyvíjející se příběh.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *