Loď Suezského průplavu byla po velkém úsilí o otevření hlavní obchodní cesty částečně vzdána

Suez, Egypt – The Obří kontejnerová loď který má Blokovalo provoz v Suezském průplavu Za minulý týden jsem přinesl globální klíč Obchodní cesta k zastavení A poutáním pozornosti světa se to počátkem pondělí částečně změnilo.

Nebylo jasné, kdy bude loď zcela uvolněna, ale pokrok vyvolal naděje Kritický proud Brzy by se to mohlo znovu otevřít po dnech intenzivního globálního záchranného úsilí.

Generálporučík Osama Rabie, vedoucí Úřadu pro suezský průplav, uvedl ve svém prohlášení, že loď „Ever Geffen“ se „úspěšně znovu otevřela. To byl výsledek úspěšných manévrů push-and-pull“.

Stažení Aplikace NBC News Za nejnovější zprávy a politiku

Jak Canal Authority, tak Inchcape, námořní logistická společnost, která spravuje přepravu v kanálu, uvedli, že pozice lodi ve velikosti mrakodrapu je nyní upravena o 80 procent.

Orgán kanálu uvedl, že záď plavidla se posunula směrem ke středu vodní cesty a je nyní 102 metrů (334 stop) od pobřeží.

Tato fotografie pořízená z remorkéru poblíž Suezského průplavu ukazuje pohled na kontejnerovou loď MV „Ever Given“, která se v pondělí začala pohybovat.Agence France-Presse – Getty Images

Minulé úterý byla 1400 stop dlouhá loď šikmo napříč jižní částí Suezského průplavu. Celkem zbylo 367 lodí„Včetně desítek nákladních lodí a lodí na přepravu hromadného nákladu nemohou od pondělního rána používat hlavní obchodní cestu.

Vedení kanálu v neděli uvedlo, že buldozery během víkendu pracovaly na uvolnění uvízlé lodi a přepravily asi 27 000 tun písku do hloubky 60 stop.

Dodala, že celkem 14 člunů provádělo třícestné tažné manévry k vyhoštění plavidla.

Manévry se měly znovu obnovit, když příliv znovu zvýšil hladinu vody.

Úřad uvedl, že námořní doprava se vrátí, jakmile bude loď nasměrována k Velkému Bitterskému jezeru, širokému úseku vody uprostřed mezi severním a jižním koncem kanálu, kde projde technickou kontrolou.

READ  Desátý týden demonstrují obrovské davy proti změnám izraelského soudnictví | Protestní zprávy

Videa Vzájemné Na sociálních médiích, kteří je zjevně nazývali menšími loděmi, které se účastnily záchranné operace, egyptští pracovníci fandili možné explozi.

Jeden z dělníků arabsky zařval: „Chvála Bohu, hnutí mluví ke všem.“

jiný Videa Zdálo se, že trubky troubily z nedalekých lodí.

Egyptský prezident Abdel Fattah El-Sisi ocenil úsilí své země.

Řekl: „Egypťanům se dnes podařilo ukončit krizi lodi zakotvené v Suezském průplavu navzdory obrovským technickým komplikacím, které tento proces zachvátily.“ Řekl tweetem v Pondělí.

„Děkuji každému poctivému Egypťanovi, který se technicky nebo prakticky podílel na ukončení této krize,“ dodal.

Navzdory optimismu mnoha lidí na místě naléhali ostatní, kteří se podílejí na globálním procesu, k opatrnosti.

Peter Berdowski, generální ředitel společnosti Boskalis, záchranné společnosti pověřené těžbou Ever Given, řekl nizozemskému rádiu NPO1. „Neradujte se příliš brzy.“ Z práce. “

Dodal, že nejnáročnější výzva je stále v přední části lodi, přičemž poznamenal, že pracovníci se budou snažit přemístit plně naloženou loď, která váží 220 000 tun, přes bahno na břehu kanálu.

Shwe Kisen Kaisha Ltd., majitel lodi, řekl v pondělí v pondělí NBC News, že loď ještě nebyla znovu vynořena a že záchranná operace byla dočasně zastavena, protože hladina vody, která v průběhu operace představovala problémy, ustupovala. opakovaně.

Společnost dříve uvedla, že uvažuje o odstranění kontejnerů, pokud selžou další snahy o obnovení.

Satelitní data z MarineTraffic.comWeb pro kontrolu nákladu ukázal, že příď lodi byla částečně stažena ze břehu poté, co byla umístěna na východním břehu kanálu. Přestože loď zůstala zaseknutá, její záď se kymácela a byla nyní uprostřed vodní cesty.

Japonská loď plující pod vlajkou Panamy zastavila veškerý provoz kanálem. Odborníci se obávají, že bude trvat týdny, než ji liberalizují a uvolní cestu, která představuje přibližně 12 procent globálního obchodu.

READ  Orgány v Indii objevují stovky těl pohřbených řekami

Suezský průplav obvykle umožňuje průjezd 50 nákladních lodí denně mezi Středozemním a Rudým mořem, což poskytuje důležitý obchodní koridor mezi Evropou a Asií.

Uzávěr hrozil narušením dodávek ropy a zemního plynu ze Středního východu do Evropy. Dříve, Sýrie začala ve válkou zdrcené zemi přidělovat rozdělování paliv Agentura Associated Press uvedla, že kvůli obavám ze zpoždění dodávek.

Reuters uvedl, že sazby za přepravu tankerů s ropnými produkty se po uváznutí lodi téměř zdvojnásobily a embargo narušilo globální dodavatelské řetězce, které již byly napjaté Covid-19 Omezení.

Pokud bude zablokování pokračovat, bude možná nutné, aby přepravci přesměrovali své zásilky kolem mysu Dobré naděje na jižním cípu Afriky, což by znamenalo další dva týdny a další náklady na palivo pro cesty.

Zmínil jsi Charlene Gobash ze Suezu, zmínil jsi Richieho Duchona v Los Angeles, A Yasmine Salam z Londýna.

Arata Yamamoto, Caroline Radnowski, Associated Press, Reuters Přispělo.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *