Bilawal hostí setkání mladých ministrů zahraničí v New Yorku

Bilawal hostí setkání mladých ministrů zahraničí v New Yorku

DNA

NEW YORK: Ministryně zahraničí Bilawal Bhutto Zardariová uspořádala setkání mladých ministrů zahraničí na Stálé misi Pákistánu v New Yorku. Akce se zúčastnili ministři z Kanady, České republiky, Maďarska, Islandu, Litvy, Lichtenštejnska, Pákistánu, Panamy, Kataru a Srbska.

Ministr zahraničních věcí vyzdvihl současné i budoucí komplexní výzvy, kterým lidstvo čelí, a které nesou odpovědnost za řešení mladí ministři zahraničí, protože budou příjemci nebo oběťmi budoucího světového řádu. Nastínil šestibodový program pro utváření budoucího mezinárodního systému k zajištění bezpečnosti, míru a harmonie pro všechny. To by se točilo kolem výzev, jako je změna klimatu; Vývoj světové ekonomiky ovlivněný technologickým a vědeckým pokrokem, zelenými pracovními místy, moderními dodavatelskými řetězci, krizemi a mimořádnými událostmi; mírové soužití a řešení konfliktů; Neustálý vznik strategické konkurence poháněné novými zbraněmi a novými vědeckými inovacemi; možné epidemie v budoucnu; a potřeba silnější mnohostranné spolupráce.

Setkání se zúčastnil také zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pro mládež a zdůraznil obavy generálního tajemníka ohledně plné účasti mladých lidí na utváření jejich budoucnosti.

Zúčastnění ministři zahraničí iniciativu ministra zahraničních věcí jednomyslně a důrazně uvítali a označili otázky, které považují za zásadní pro budoucnost zemí světa. Zaznamenali současné výzvy – politické, bezpečnostní, ekonomické, lidská práva a životní prostředí – erozi vzájemné důvěry a lidské interakce, úzkost mládeže a deficit globální spolupráce. Panovala všeobecná shoda, že tato nová platforma je vítanou iniciativou.

Na závěr ministr zahraničních věcí odkázal na cenné názory vyjádřené během setkání, které poslouží jako podklady pro posouzení návrhu „Paktu pro budoucnost“ navrženého generálním tajemníkem Organizace spojených národů.

Shrnutí diskuse bude rozesláno všem zúčastněným ministrům a následně sdíleno s členskými státy OSN a dalšími zainteresovanými stranami.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *