Jako první se objevují benchmarky Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Procesor Snapdragon 8 Gen 1 je procesor, který skončí ve většině vlajkových telefonů roku 2022, a ve skutečnosti minulý týden oficiálně debutoval jako samostatný křemík, ale nyní se pracuje na prvních testech pro čip a ukazují nám, jak nový Snapdragon 8 Gen 1 ve srovnání se Snapdragonem 888 a Apple A15 Bionic.

Výsledky kritéria byly Napsal PC Magkteří se zúčastnili akce Qualcomm, kde bylo testováno zařízení referenční platformy s novým čipem.

Nejzajímavější čísla přicházejí v podobě skóre Geekbench 5. Geekbench je multiplatformní měřítko výkonu CPU, které poskytuje dvě skóre: jedno pro výkon jednoho jádra a druhé pro výkon s více jádry. Mějte na paměti, že výsledky se mezi jednotlivými uvedeními mírně liší, ale ve všech oblastech vidíme poměrně konzistentní výsledky, takže vybereme jeden z nich a níže se můžete podívat na srovnání se zařízeními Snapdragon 888 a Apple A15 Bionic iPhone:

Benchmarky výkonu procesoru Snapdgragon 8 Gen 1

Jak můžete vidět z těchto výsledků, nový Snapdragon 8 Gen 1 je o 10 % rychlejší ve srovnání se současným Snapdragonem 888 v jednojádrovém a vícejádrovém výkonu. Tato čísla však nejsou 20% zlepšení CPU, které Qualcomm dříve sliboval.

Zároveň je to stále méně než Apple A15 Bionic a ve skutečnosti při pohledu na výsledky benchmarku vidíme, že ve vícejádrovém výkonu sotva poráží čip Apple A13 před dvěma lety a stále zaostává ve jednojádrové benchmarky. Je zcela jasné, že v tuto chvíli je Qualcomm z hlediska výkonu CPU daleko za Apple.

Nesmíme také zapomínat, že tyto výsledky benchmarků uvedené výše byly vytvořeny na referenčním zařízení a ne na skutečném telefonu, který skončí v rukou spotřebitele. Qualcomm také uvádí, že jeho čipy nejsou navrženy pro druh měření výkonu, na který se standardy zaměřují, ale místo toho jsou optimalizovány pro udržitelný výkon.

READ  Nové Baby Fallen z Destiny 2 jsou skutečnými hvězdami sezóny Splicer

GPU Snapdragon 8 Gen 1 a herní výkon

Zatímco test výkonu CPU nepřinesl příliš působivé výsledky, GPU ano, a to znamená, že hráči budou v dobré kondici.

V testu GFXBench 5 Aztec Ruins mimo obrazovku skončil Snapdragon 8 Gen 1 se skóre 45 snímků za sekundu, tedy vyšším než iPhone 13 Pro Max, který má 36 snímků za sekundu.
Ostatní telefony byly daleko pozadu, např. Galaxy S21 Ultra Ve stejném testu dosáhl pouze 19 snímků za sekundu, což znamená, že Snapdragon 8 Gen 1 nabízí více než dvojnásobný výkon.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.