Umělec vytváří umění a poté je zničí, aby spustil CallistoNFT

K zavedení nového standardu pro nezaměnitelné tokeny (NFT) se Callisto Enterprise spojila s jednou z největších uměleckých galerií v České republice a jedním z nejznámějších umělců v zemi, Patrikem Háblem, aby uspořádala akci, kde se tvoří umění, uzamčen na blockchainu a poté zničen.

Akce se konala mimo Prahu v Artefin, galerii současného umění. Uprostřed extrémně vzácné sbírky Ferrari, Pizarini, Maserati a dalších aut přihlížející sledovali Hábla, jak roztírá černou, modrou a zlatou barvu na plátno. Technikou, pro kterou je nejznámější, pak Hábl vytvořil abstraktní krajinu zametením kusu dřeva přes bloky barvy.

Fotograf opodál zachytil výsledné umění, které se stane Háblovým prvním NFT.

Poté umělec své dílo polil černou barvou. O den později kus zapálil a zničil. Cílem bylo symbolizovat Háblovu víru v technologii NFT a jeho touhu zvěčnit své umění v digitální podobě na blockchainu.

Háblův NFT pomůže spustit CallistoNFT, nový standard pro bezpečnost a pohodlí v rychle se rozvíjejícím světě NFT.

Původní standard NFT pochází z roku 2017 a ERC-721. Přestože NFT existují již několik let a navzdory své široké popularitě mají určité nevýhody a postrádají důležité funkce. Chcete-li to řešit, Dexaran, bezpečnostní inženýr a vývojář chytrých smluv, který založil Ethereum Commonwealth a Callisto Network CallistoNFT معيار Standardní.

obrázek_1

Mezi výhody CallistoNFT oproti současnému standardu ERC-721 patří:

  • Kombinované obchody: Kupující a prodávající NFT se již nemusí setkávat na centrálním trhu, kde jsou zahrnuty náklady a kde se běžní podvodníci mohou nabourat do systémů. Alternativně mohou kupující a prodávající NFT vyjádřit svůj zájem, koupit nebo prodat přímo v tokenové smlouvě. V praxi to znamená, že kupující může najít NFT na řetězci a dát majiteli určitou částku peněz, i když NFT není na trhu. Pokud majitel nabídku přijme, smlouva je okamžitě uzavřena.
  • Zpeněžení pro tvůrce NFT: Vývojáři a tvůrci vydělávají poplatky za NFT, které vytvoří, místo aby o část těchto peněz přišli na trhu. Poplatek je zahrnut přímo ve smlouvě o NFT. Smlouva je navíc víceúrovňové řešení, což znamená, že je možné poplatky odstranit, nebo stanovit poplatky za fixní či flexibilní, protože NFT se v průběhu času prodávají a znovu prodávají.
  • Kontaktní formulář pro smart kontrakty: Aktuální standard ERC-721 pro NFT neobsahuje žádný kontaktní formulář. Funguje efektivně tiše. Když kupující odešle transakci, peněženka prodejce obdrží zprávu: „Ahoj, já jsem kupující, dokončili jste X.“ Potichu se aktualizuje zůstatek prodejce, ale nikoho neinformuje. Pokud přijímací adresa není určena k ukládání tokenů, tato adresa nemůže odmítnout nebo vrátit nesprávnou transakci. CallistoNFT to opravuje.
  • Normativní charakteristiky: Jak víme, NFT jsou jedinečným aktivem blockchainu. Formát, ve kterém jsou data uložena, však ERC-721 nespecifikuje. Úkoly, které získávají tato data z jednotlivých NFT smluv, také nejsou identifikovány. Společně tyto faktory znesnadňují vytvoření univerzálního softwaru (blockchainové peněženky nebo průzkumníky), který může snadno shromažďovat standardizovanou sadu dat pro různá použití. CallistoNFT má za cíl standardizovat tuto funkcionalitu v rámci smlouvy.
READ  Kde můžete získat nejlepší hodnotu mobilních dat na světě? / Svět digitálních informací

Je jasné, že NFT se velmi brzy stanou relevantními pro každodenní život, a to nejen pro sběratele umění a dalších tokenů NFT. Místo toho budou sloužit jako vše od lístků do kina po řidičské průkazy, od pasů přes letenky až po klíčové karty, které poskytují přístup k zamčeným webovým stránkám a dokonce i fyzickým strukturám.

Vylepšením a posílením standardu, který podporuje NFT, se Callisto Network snaží zajistit, aby budoucnost byla bezpečnější, bezpečnější, snadnější pro navigaci a pohodlnější.

O Callisto Network

Callisto Network je blockchain založený na Ethereu s vlastní měnou CLO. Naším hlavním cílem je zlepšit bezpečnost blockchainového ekosystému. Od roku 2018 jsme vylepšili Ethereum, Ethereum Classic a EOS a provedli jsme více než 350 auditů inteligentních smluv, díky čemuž jsme lídrem v odvětví kryptografické bezpečnosti.

zůstaňte v kontaktu:

Toto je placená tisková zpráva. Cointelegraph nepodporuje a neodpovídá za žádný obsah, přesnost, kvalitu, reklamu, produkty nebo jiné materiály na této stránce. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum, než podniknou jakékoli kroky týkající se společnosti. Cointelegraph neodpovídá, přímo ani nepřímo, za jakoukoli škodu nebo ztrátu způsobenou nebo údajnou způsobenou nebo v souvislosti s používáním nebo spoléháním se na jakýkoli obsah, zboží nebo služby uvedené v tiskové zprávě.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.