Lehecká, Bouzková ovládnou Českou republiku proti Německu | ATP Tour

Jiří Lehka Pepperstone vyrovnal největší výhru své kariéry v žebříčku ATP. Alexandr Zverev Česká republika se ujala vedení v baráži proti Německu se skóre 6-4, 6-2. United Cup. Marie Boušková pak za svou zemi skórovala při výhře 2:0.

Jednadvacetiletý Lehka byl napumpovaný po celou hodinu a 34 minut střetu. Ken Rosewall Arena má čistý štít a v základních výměnách předčí Zvereva. Svět č. 81 se čtyřikrát zlomil a podíval se ostře na síť, efektivně postupoval, aby zakončil po sobě jdoucí body.

2022 Finále ATP nové generace Druhý Lehka porazil i tehdejší světovou dvanáctku Denis Shapovalov Na cestě do semifinále v Rotterdamu minulou sezónu prohrál vs Taylor Fritz V zahájení sezóny začátkem tohoto týdne.

Svému národu však dal perfektní start do zápasu s Německem, když se odrazí od remízové ​​porážky skupiny C proti USA.

Bouzková si vysloužila své první vítězství v sezóně výhrou 6-2, 7-5 nad světovou 65. Julesem Niemeyerem a završila tak úspěšný den pro český tým.

Výsledek dává české ženské jedničce Petře Kvitové šanci vyhrát baráž, když se v neděli utká s Laurou Siegmundovou.

Souboj Bouzkové a Niemeiera přinesl loni dvě překvapení Wimbledon Čtvrtletí finalisté. Byl to kontrastní styl, který postavil Niemeierovu velkou základnu proti záludné atletice Bouzkové. Němka měla navrch, ale Boušková ukázala, proč vyniká na rychlejších površích, když Niemeyerovou rozmotala kombinací otoček a úhlů a nakreslila 34 nevynucených chyb.

Neemeierová se snažila proniknout do her na podání Bouzkové, ale Češka proměnila svůj jediný brejkbol a vyhrála 6:2, 5:4. Boušková se ale znervóznila a po hodině a 49 minutách se okamžitě prodrala k vítězství.