Bartoš si zajistil znovuzvolení do čela Pirátské strany, porazil evropskou europoslankyni Grigorovou-Brněnský deník

Bartoš si zajistil znovuzvolení do čela Pirátské strany, porazil evropskou europoslankyni Grigorovou-Brněnský deník

Ivan Bartoš je znovu zvolen novým předsedou vlády České pirátské strany. Zvítězil ve druhém kole online hlasování, které se dnes konalo na Národním fóru v Brně, a předstihl tak poslankyni Evropského parlamentu Markétu Grigorovou.

Dodal, že po volbách Bartoš členům strany poděkoval za podporu, což nepovažoval za samozřejmost. Poznamenal také, že zemi letos a příští rok čekají důležité volby. Bartoš řekl, že cílem České republiky je být svobodnou, tolerantní a demokratickou společností, nikoli pouze digitálně propojenou společností.

Bartoš (43) byl poslancem, místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj a v letech 2009 až 2014 byl hlavním hackerem, s přestávkou mezi červnem a zářím 2013 a poté znovu od roku 2016.

V prvním kole voleb dnes získala 569 hlasů, Gregorová 455. Ve druhém kole Bartošová 556 hlasů a Gregorová 300.

„Jsme stranou, která hájí liberální, proevropskou politiku,“ řekl Bartoš.

Naznačil, že chce, aby strana i nadále fungovala ve prospěch občanů. Věří, že ekonomika a životní úroveň v České republice se letos zlepší. Jako své priority uvedl dostupné bydlení, podporu mládeže, protikorupční opatření, digitalizaci a snižování byrokracie a komunikaci v rámci Pirátské strany.

Viz také

Grigorová (30 let) označila dnešní volby za deklaraci vnitřní demokracie strany. Zavázala se, že bude i nadále vynakládat stejnou energii, kterou vynaložila na kandidaturu na předsedkyni strany jménem strany.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *