Německo říká, že se brzy rozhodne poslat tanky na Ukrajinu: živé aktualizace

kredit…Enti Callens/Reuters

Američtí představitelé v úterý uvedli, že Bidenova administrativa se blíží k vyslání tanků M1 Abrams na Ukrajinu, což by byl významný krok ve vyzbrojování Kyjeva v rámci jeho snahy získat zpět své území od Ruska.

Představitelé, kteří hovořili pod podmínkou anonymity kvůli citlivosti diskusí, uvedli, že prezident Biden ještě neučinil konečné rozhodnutí. Pokud by souhlasil s vysláním vyspělých tanků Abrams, řekli představitelé, tento krok by pravděpodobně podnítil Německo, aby následovalo kýžené tanky Leopard 2.

Pohyb směrem k vyslání tanků Abrams byl poprvé hlášen Podle The Wall Street JournalPřichází po intenzivní konfrontaci minulý týden Setkání vůdců obrany NATO Kvůli odmítnutí německého kancléře Olafa Schultze vyslat Panthery, o nichž se mnozí vojenští experti domnívají, že by v rukou Ukrajinců mohly být rozhodující zbraní.

Němečtí představitelé soukromě trvali na tom, že pošlou tanky, které patří k nejvyspělejším na světě, pouze v případě, že Spojené státy budou souhlasit s vysláním svých vlastních tanků M1 Abrams. Američtí a němečtí představitelé veřejně popřeli, že by tyto dvě záležitosti spolu souvisely.

Očekávání německého oznámení bylo velké, mnoho německých médií uvádělo, že pan Schultz se již rozhodl poslat tanky. Pozornost se soustředila na středeční očekávaný projev kancléřky v parlamentu.

Mnoho evropských zemí používá tygry německé výroby. Polský ministr obrany v pondělí uvedl, že jeho země formálně požádala Německo o povolení poslat ukrajinské tanky Leopard z vlastních zásob a další země uvedly, že udělají totéž, pokud Německo bude souhlasit.

Finský prezident Sauli Niinisto v Kyjevě na úterní tiskové konferenci novinářům řekl, že diskutoval s prezidentem Zelenským o dodávkách západních tanků Ukrajině s tím, že země prověřuje různé možnosti jejich sdílení.

READ  Čtyři zabiti při lesním požáru na Kypru

Nebylo hned jasné, proč se Bidenova administrativa obrátila na vyslání tanků. Naposledy, v pondělí, řekl představitel Pentagonu novinářům, že Abrams bude pro ukrajinské síly obtížné udržovat, částečně proto, že je poháněn leteckým palivem.

Představitelé obrany opakovaně použili problém s palivy, aby vysvětlili, proč administrativa nespěchala s odesláním tanků Abrams do Kyjeva. Odborníci na tanky ale tvrdí, že i když je pravda, že tanky mají motory s plynovou turbínou spalující letecké palivo, není to všechno totéž. Tanky Abrams mohou jezdit, říkají jaký typ paliva, včetně běžného benzínu a nafty.

Tiskový tajemník Pentagonu, brig. Generál Pat Ryder v úterý nepotvrdil zprávy o tom, že se administrativa chystá dodat Ukrajině tanky M1 Abrams. Řekl: „Když a jestli budeme mít co oznámit, oznámíme.“

Tank Abrams popsal jako „velmi schopnou bojovou platformu“.

„Je to také velmi komplexní schopnost,“ řekl generál Ryder. „A tak, stejně jako vše, co Ukrajině nabízíme, chceme zajistit, aby měli schopnost to udržovat, udržovat a trénovat.

O problematice leteckého paliva se nezmínil.

A představitel obrany na základě anonymity řekl, že pokud Biden souhlasí s dodáním tanků Abrams, může trvat měsíce, než dorazí na bojiště. Úředník uvedl, že tanky budou hrazeny prostřednictvím Balíčku bezpečnostní pomoci pro Ukrajinu, který poskytuje Ukrajině financování zbraní.

Západní spojenci Ukrajiny poskytovali stále sofistikovanější zbraně, aby pomohli Kyjevu bránit se před ruskou invazí, ale byli zdrženliví v posílání těžkých útočných zbraní ze strachu, že by vyprovokovali Moskvu.

Ukrajina už měsíce prosí o silně pancéřované západní tanky, přičemž představitelé zdůrazňují, že sovětské tanky, které Ukrajina nyní má, nestačí Kyjevu získat zpět své území.

Matthew Mbok Begg A Lauren McCarthy Podílejte se na přípravě zpráv.

READ  Zelenskyj útočí na Izrael a navrhuje jadernou tajnou dohodu mezi Ruskem a Íránem | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.