Legenda sci-fi Michael Ironside otevírá 2023 Gate to Future Film Festival v Praze

Legenda sci-fi Michael Ironside otevírá 2023 Gate to Future Film Festival v Praze

Slavný kanadský herec Michael Ironside, známý pro své role ve sci-fi klasikách, jako je David Cronenberg Skenery A Paul Verhoeven Totální odvolání A Hvězdná pěchota, bude přítomen na letošním festivalu sci-fi filmů Future Gate v Praze. Herec na festivalu převezme zvláštní cenu za přínos sci-fi filmovému průmyslu.

Letos se koná 10. ročník Future Gateway Festivalu, který se hlásí jako největší festival sci-fi a kulturních filmů ve střední Evropě. Ročník 2023 se bude konat od 26. září do 2. října v pražském Kinu Lucerna a poté se během října přesune do Brna, Plzně, Schimperku, Hradce Králové a Košic.

Festival Gateway to the Future 2023 bude zahájen slavnostním zahájením v pražském Kinu Lucerna 26. září. Michael Ironside převezme festivalovou cenu během slavnostního zahájení, po kterém bude následovat projekce obou filmů. Skenery A Hvězdná pěchota Později během festivalu.

„Je nám ctí, že se k nám na 10. ročníku Brány do budoucnosti připojí legenda jako Michael Ironside,“ uvedl v tiskové zprávě organizátor festivalu Philipp Schauer.

„Jeho pozoruhodná kariéra herce a hlasového herce zahrnuje řadu světově proslulých filmů a jeho spolupráce s uznávanými režiséry a herci zanechala nesmazatelnou stopu v žánru sci-fi.“

Šest nových sci-fi filmů se utká o letošní cenu Gate to the Future Awards a bude mít premiéru v Praze během festivalu. Obsahují AstronautKteré na festival osobně přiveze jeho ředitel a hvězda Nicolas Giraud Generace podsci-fi romantická komedie s Emilií Clarke a Chiwetelem Ejioforem v hlavních rolích, která bude v českých kinech otevřena od 19. října.

Soutěží také v letošním ročníku festivalu Brána do budoucnosti BožstvíV hlavních rolích Stephen Dorff a Bella Thorne. Mars ExpressOd francouzského animátora Jeremyho Perrina, Něco ve špíněod režisérů Justina Bensona a Aarona Moorheada (Nekonečný) a maďarský animovaný film Bílé plastové nebeKterý byl oceněn začátkem letošního roku na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně.

READ  Zigras porazil Spojené státy nad Českou republikou na mistrovství světa juniorů

Mezi další filmy, které budou promítány na letošním festivalu Brána do budoucnosti, bude patřit nový český sci-fi film Bod obnoveníkterý bude mít premiéru v místních kinech příští týden, je adaptací filmu z roku 2005 Stopařův průvodce po galaxiiHrají Martin Freeman, Sam Rockwell, nový dokument Williama Shatnera Říkají mi BillA mnohem víc.

V Praze bude letos součástí filmového festivalu Brána do budoucnosti také speciální panelová diskuse Češi ve vesmíru. Speciálními hosty besedy budou český stíhací pilot Alesh Svoboda, záložní pilot Evropské kosmické agentury, a český choreograf Yemi AD, který byl vybrán k účasti na misi DearMoon organizované japonským podnikatelem Yusaku Maezawa ve spolupráci se SpaceX.

Doprovodný program festivalu bude zahrnovat doplňující panelové diskuze, výstavy a umělecké instalace, včetně přehlídky grafických děl amerického futurologa Roye Scarfea, známého svým vizuálním zobrazením lidského života ve vesmíru.

Součástí letošního 10. ročníku Future Gateway Festivalu bude ve čtvrtek 28. září také přehlídka kostýmů v centru Prahy, na které se představí fanoušci převlečení za postavy z… hvězdné války, Star TrekA další franšízy populární sci-fi.

Další informace a kompletní program promítání filmů na letošním festivalu sci-fi filmů Future Gate naleznete na webových stránkách Oficiální stránky Future Gate Sledujte festival dál Facebook A Instagram Pro budoucí aktualizace.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *